| Erikutza a întrebat:

Buna Tuturor!
Sunt o fata de 22 de ani, si am o relatie de 5 ani de zile cu un baiat de 24 de ani, 5 ani in care 3 am locuit impreuna.La acest baiat tin enorm de mult il iubesc mult mai mult ca la inceput.Anul acesta in februarie am descoperit ca ma inseala cu o tipa de 15 ani, atunci am suferit enorm si am trecut peste asta pentru ca il iubesc si mi-am spus ca oricine merita o a doua sansa.Toate bune si frumoase, i-am cunoscut si parintii anul acesta(dupa 4 ani de asteptare) totul e perfect...doar ca de vreo 2 luni c-am lipseste noptiile de acasa, nu rasp la telefon si in plus vine si beat acasa iar cand il intreb unde a fost ezita sa imi raspunda si se enerveaza.De curand am aflat ca sun insarcinata, lucru care pe mine m-a bucurat foarte tare insa pe el nu. Nu am rasmas accidental insarcinata ci la dorinta noastra, si el a fost de acord doar ca acum nu il vad deloc incantat. Sunt convinsa ca ma inseala din nou iar eu cred ca nu o sa mai pot trece peste inca o tradare din partea lui.Nici dragoste nu mai facem... e o harababura totala in releatia noastra.Eu nu vreau sa avotez acest copil pentru ca il vreau mi-l doresc enorm, si daca ar fi sa aleg intre el si opilul meu l-as alege pe bebe. Va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru ca sunt cu nervii la pamant si mi-e frica de conmplicatiile care pot aparea cu bebe din cauza situatiei in cauza.

Răspuns Câştigător
| ramona_4785 a răspuns:

Buna m-a impresionat foarte tare forta cu care incerci sa treci peste toate ce pot eu sa-ti spun este ca in continuare trebuie sa fii puernica poate chiar mai puternica decat pana acum si te sfatuiesc din tot sufletul nu renunta la copil este rodul iubirii tale. Chiar daca o sa-ti fie foarte greu, trebuie sa accepti situatia iar daca nu se mai poate si stii sigur ca te inseala chiar daca il iubesti enorm nu te merita nici pe tine nici pe copilas. O sansa e mai mult decat suficient si am inteles ca i-ai dat-o deja; mai asteapta putin si gandeste-te ce vrei sa faci cu viata ta; oare vrei ca toata viata sa fie asa (cineva care calca stramb odata sa stii ca nu e ultima); fii puternica si croieste-ti un drum aproape de persoanele care te iubesc cu adevarat si nu te lasa inselata pentru ca nu meriti asta; nimeni nu merita asta mai putin tu, cea care il iubesti; iti doresc numai bine si sper ca vei lua decizia cea mai buna pentru tine si bebelusul tau.

4 răspunsuri:
| BeautyTeacher a răspuns:

Pff. zii mai barbate dar zii asta cand treaz stiu ca ma inseli si nu am de gand daca mai continui asa dau divort.si divorteaza naibii de el zic na sa te insele da cu una de 15 ani?! e strigator la cer! si pastreaza-l pe bebe

| Erikutza explică:

Va multumesc foarte mult pentru incurajari si sincer imi fac foarte bine acum aceste vorbe pentru ca sunt foarte deprimata, am impresia ca lumea mea se sfarseste, insa bebele din burtica imi da putere si chiar de maine o sa merg acasa la ai mei, pentru ca stiu ca acollo am fost intr-adevar fericita si iubita.
Incepand de azi sunt o alta fata, incep o noua viata care il include doar pe bebele meu. Inca o data va multumesc foarte mult, pentru ca in momentele astea ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti, si cum am renuntat la toate prietenele mele bineinteles tot pentru el, ma consoleaza foarte mult cand vad ca sunt persoane care ma pot ajuta cu cate un sfat.

| babyaleyna_1834 a răspuns:

Nu ai mai da nici o sansa daca mai traiesc pariti tai du-te la ei si spune-le ca vrei sa te desparti de el din caiuza ca te anseala si stai cu bebele si cu parinti tai barbatul tau nu te merita espartete de el si daca e te mariti cu alt cineva ca toti baieti ne lasa pentru alte fete asculta-mi sfatu despartete de el si stai cu bebele cel mai bine. atunci cand stai mult timp cu un baiat el nu te mai place si se plictiseste de tine dar tu nu te lasa pe mana lui lasa-l sunt multi baieti pe lumea asta despartete de el cel mai bine ati spun eu

| kubulet a răspuns:

Eu te-as sfatui sa faci ce iti spune inima, desi poate cauza un copil pe viitor dar cine te va iubi te va accepta si asa