| numedeutilizator a întrebat:

trec acum prin niste momente destul de grele. pe mine si iubitul meu ne despart de vreo saptamana kilometrii. si nu ma asteptam sa plece asa curand, parca totul s-a intamplat "peste noapte". ultima data cand am vorbit la telefon mi-a spus "ca ma iubeste foarte mult si ca o sa ma sune cand poate" si oricat de mult incerc sa fiu linistita, nu reusesc sa ma concentrez pe ce am de facut, pe treburile cotidiene. astept timpul sa treaca cat mai repede sa primesc un semn, sunt nelinistita si ma gandesc incontinuu la el. prin telefon nu putem comunica si de fiecare data ma uit pe facebook cu 1000 de emotii sa vad daca mi-a scris ceva ...si nimic sau cand imi suna telefonul, parca imi sare inima din piept crezand ca este el. cum pot sa trec peste perioada asta? sa nu mai fiu asa stresata sa am inima mai linistita? un sfat din partea voastra m-ar ajuta! va multumesc!

10 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Cati km va despart zici? o saptamana? ah asta e nimic.
ai vazut The Lake House? pe aia doi ii desparteau 2 ani si tot s-au intalnit si tineau legatura, dar prin scrisori.
vrei sa ai inima linistita? inchide dreacu telefonul sau da soneria la minim.
si daca nu ti-a dat niciun semn, ori e mort, ori nu are net, ori a gasit pe alta mai linistita, ori porumbelul cu scrisoarea a ajuns tocana in drum spre tine.

| numedeutilizator explică (pentru CoquineNoire):

Esti foarte "CUL" big grin o sa primesti o "fundita" happy imi pare rau pentru tine ca vezi lucrurile asasad. in fine, tu poate ca nu esti iubita si atunci e normal sa ai atitudinea asta te inteleg. poate daca o sa inveti sa scrii corect o sa fii mai pozitiva pe viitor. pupici.
ps: "dreacu" se scrie "dracu" laughing

| CoquineNoire a răspuns (pentru numedeutilizator):

Asa e, is o negativista, una care nu e iubita si care isi varsa agramatismul si frustrarile pe toate nelinistitele si disperatele de pe TPU.
sa-mi fie rusine!
multumesc pentru corectura, sunt socata, nu stiam ca asa se scrie.
ia vezi, poate mai gasesti vreo greseala, dar lasa, nu vreau sa faci vreun soc anafilactic de la atata concentrare.

| numedeutilizator explică (pentru CoquineNoire):

Stii macar ce inseamna soc anafilactic? laughing

| CoquineNoire a răspuns (pentru numedeutilizator):

Ce ai facut, ai cautat in DEX cu gandul "ei lasa ca ii arat eu ei, ii inchid gura!"?
ma bucur.
nu-i asa ca ti-am distras atentia si nu te-ai mai gandit la el?
cu placere.

| numedeutilizator explică (pentru CoquineNoire):

Studiez medicina de 3 ani, nu am cautat in dexwinking

| neutrino a răspuns:

Iubirea cere si sacrificii din partea amandurora, dar un telefon zilnic ar putea sa-ti dea, indiferent de cat ar fi de ocupat. Este adevarat ca pentru acest lucru el trebuie sa mai fie si liber d.p.v. legal.

| anonima1993 a răspuns:

Uite eu sunt in situatia ta de 1 an 2 el vine la 7 luni acasa trebuie sa iti gasesti mereu ceva de facut mie imi este la fel de greu ca la inceput dar in timp ce fac curat, mai invat sau nu stiu gasesti tu niste activitati si acum..vine partea cu increderea trebuie sa ai foarte mare incredere in el adica ma rog sa fie incredere reciproca si sa te gandesti ca ca mai e putin si vine de fiecare data cand iti aduci aminte de el sau iti este greu si sa te consolezi cu gandul ca te iubeste asa am facut eu de am putut sa trec peste astea 7 luni cu greu dar au trecut si ca, atunci cand vine acasa o sa fi cea mai iubita si rasfatata persoana:* sper ca te-am ajutat

| EnZoR123NeXuS a răspuns:

Idem cu neutrino Iubirea cere sacrificii daca chiar te iubeste te va cauta!