| numedeutilizator a întrebat:

trec acum prin niste momente destul de nasole. pe mine si iubitul meu ne despart de vreo saptamana kilometrii. si nu ma asteptam sa plece asa curand, parca totul s-a intamplat "peste noapte". ultima data cand am vorbit la telefon mi-a spus "ca ma iubeste foarte mult si ca o sa ma sune cand poate" si oricat de mult incerc sa fiu linistita, nu reusesc sa ma concentrez pe ce am de facut, pe treburile cotidiene. astept timpul sa treaca cat mai repede sa primesc un semn, sunt nelinistita si ma gandesc incontinuu la el. prin telefon nu putem comunica si de fiecare data ma uit pe facebook cu 1000 de emotii sa vad daca mi-a scris ceva ...si nimic sau cand imi suna telefonul, parca imi sare inima din piept crezand ca este el. cum pot sa trec peste perioada asta? sa nu mai fiu asa stresata sa am inima mai linistita? un sfat din partea voastra m-ar ajuta! va multumesc!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E clar ca iti lipseste, nu mai fi stresata si fi optimista

| TheoryOfHarmony a răspuns:

Faptul ca este emotionata de fiecare data cand te contacteaza nu este stres,este pur si simplu sentimentul de dragote/iubite/afectiune sau cum vrei tu sa ii spui. Nu ai cum sa treci peste acest lucru,deoarece este perfect normal ceea ce simti tu.
Daca el este plecat pe o perioada scurta,nu ai ce sa faci, ai rabdare pana se intoarce. Daca este pe o perioada mai lunga plecat la fel, nu ai ce sa faci. in cazul in care este plecat definitiv, poti sa cantaresti situatia si daca ai curajul si posibilitatea sa pleci dupa el.
In orice caz, apreciaza faptul ca totusi te poate contacta cat de cat si ca nu vorbiti o data la n zile.