| xOxO_5513 a întrebat:

Buna tuturor. Urmeaza sa petrec o noapte la prietenul meu cu care sunt de ceva timp si sunt sigura ca va vrea sa facem dragoste, insa eu sunt virgina. Cum as putea sa-i spun ca nu sunt sigura de acest pas si as vrea sa mai astept, nefacandu-l sa se simta respins?

Răspuns Câştigător
| lovelife_4032 a răspuns:

Pai este o vorba toate la timpul lor,, daca te iubeste cu adevarat o sa te inteleaga daca nu poate scopul lui este doar de a face sex cu tine si nimic altceva asa sunt uni baieti se folosesc de fete dupa care le tot schimba is cam neseriosi sa stii si iti dai seama ce ai putea simti in momentul in care el ti-ar da papucii dupa ce te-a si folosit cred ca est eun sentiment ucigator pentru persoana in cauza eu iti sugerez sa-l incerci sa zici pai nu sunt pregatita acum mai asteapta putin si daca ma iubesti cu adevarat ai s a ma astepti iar daca nu ai sa-ti dai seama ca el urmareste doar sex.

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Tu nu ai voie să dormi nopțile da tine acasă?
Ce dracu să cauți la ăla?
nefacandu-l sa se simta respins?
Și dacă se simte respins mare lucru, mai sunt și alți bărbați, nu este singurul.
Își îneacă și el amarul făcând sex cu alta și gata!
După pasul ăsta poți fi și gravidă și nu el va avorta, ci tu.
Ai o gândire de copil de gimnaziu.
Da ești pregătită să crești de una singură un copil peste cca un an?
Dacă aveai minte și te gândeai că sexul este pentru femeile adulte și nu pentru puștoaice ca tine, era bine!
Dacă ei ca model, curvele, care îți încep viața sexuală la 12 ani, te gândești că vei murii virgină.

| Barby18 a răspuns:

Spune`i deschis ca nu esti inca pregatita pentru acest pas, daca tine la tine te va intelege daca nu inseamna ca doar asta a vrut de la tine :* bafta >big grin

| MadaB a răspuns:

Scumpo, nu trebuie sa faci asta ca vrea el. Trebuie sa o faci cand simti tu nevoia si cand te simti pregatita fizic si. psihic! Explica-i lucrul acesta si atat! Fara prea multe pareri de rau, daca tine la tine, va intelege! si daca zice ca te paraseste pentru asta. ei hai. si? baieti mai sunt happy
Dar totusi, atunci cand planuiti ceva, de ce nu discutati despre toate detaliile? ca sa stii din prima ce faci si ce nu, sa nu fie nimeni refuzat ca vrea cutare lucru, etc.

| lyza_5707 a răspuns:

Te inteleg perfecthappySi te pot sfatui din experienta... vorbeste cat mai deschis, explica-i temerile tale si roaga-l sa nu te preseze in sensul asta.Nu ceda la "incurajari" de genul:"da iubito dar voi fi atent etc etc"asa cum probabil va fi tentat sa faca.Aminteste-i de posibilitatea unei sarcini sau a unei boli si asa afli si daca e ok in legatura cu protectia. Daca te iubeste te va intelege, si va avea rabdare. Daca nu, atunci nu merita.Si cand zic nu merita, nu ma refer la conceptia aia deplasata de genu"nu-mi merita virginitatea", ma refer la faptul ca o viata sexuala implica responsabilitati pe care nu ar merita sa ti le asumi cu cineva neintelegator.baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu.
Ii explici simplu ca nu iti incepi viata sexuala nici acum, nici peste doua luni si nici peste 3 ani.
Ti'o incepi cand consideri ca esti pregatita sa iei in calcul posibilitatea unui avort.
Si daca nu intelege de vorba buna si incepe cu replica asta tampita care sunt satula de ea : " Nu ai incredere in mine? puppy dog eyes ", raspunsul tau va trebuii sa fie ferm : Nu cu pretul vietii mele!