| BiAnCa765430 a întrebat:

Prietenul meu cel mai bun(Cristi) vrea sa facem dragoste, el spune ca vrea o relatie cu mine fiind conştient ca eu am deja o relatie la distanţă(e plecat de 2 luni in străinătate). Tin foarte mult la Cristi, doar ca mie nu imi plac aventurile, nu sunt sigura ca el chiar vrea o relaţie cu mine si simt ca nu as putea renunta la băiatul cu care sunt de 10 luni. Cristi insistă de ceva timp pe subiectul asta... Voi ce parere aveţi?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trimitel la discoteca sa agate ceva

| Freya1 a răspuns:

Daca tu stai pe ganduri daca sa iti inseli iubitul e grav.Inseamna ca nu mai ai sentimente pentru el si nu stiu de ce mai stai cu el.
Sti, amicul tau poate sa iti promita luna de pe cer pana se culca cu tine dar asta nu inseamna ca ti-o va si aduce.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O gaura in plus nu face; iar cea veche o speli si este ca noua.winking laughing

| HazelEyes77 a răspuns:

Pai si tu esti tentata sa i acepti propunerea desi ai o relatie cu cineva? Eu zic sa nu te pripesti. E posibil sa regreti si faci o greseala dubla : sa ti inseli iubitul si sa strici si prietenia cu baiatul respectiv pentru cateva clipe intime. Nu merita daca tu nu simti nimic mai mult pentru baiatul acela decat o simpla amicitie. Asta daca nu ti surade ideea de "friends with benefits". Tu decizi e vorba de viata si de corpul tau pana la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dã-i papucii la baiatul din trãinãtate, crede-ma ca ii faci un bine. Si punete intr-o relatie cu Cristi, oricum relatiile la distanta nu functioneazã.

| Rux04 a răspuns:

Te sfătuiesc să-l ignori. În mod normal cineva care stie că ai o relație nu se dă la tine. Nu se face asa ceva. Isi poate gasi pe altcineva.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Daca ti la iubitul tau de 10 luni si inca il iubesti nu ar trebui sa renunti la el pentru un baiat care ti-a zis ca vrea sa aveti o aventura, vrea doar sa te foloseasca