| andreaandre a întrebat:

Buna tuturor vrau sa stiu ce parere aveti despre sexul anal, daca ati incercat, cum e? Am 18 ani, o relatie de 1 an si 1 luna, o viata sexuala mai mult decat satisfacatoare, dar prietenul meu mi-a spus ca si-ar dori sa incercam si asta. Mi-as dori si eu, sunt deschisa la nou, iar acum am inceput sa ma documentez.Totusi as vrea raspunsuri de la persoane care au incercat asta.

Răspuns Câştigător
| Lavinia218 a răspuns:

Ar trebui sa fii total pregatit inainte sa faci sex pentru prima oara. Fizic, tot ceea ce trebuie sa faci este o clisma (te speli pana iese apa curata), pentru ca totul sa fie curat si placut. Nu ti-ar placea sa existe mirosuri neplacute sau ca partenerul sa te trimita sa te speci, nu-i asa?
Sunt doua pozitii sexuale ideale pentru inceput. In cea mai usoara, tu si cu partenerul stati pe o parte (corpul e destul de relaxat in acesta pozitie) sau poti sta pe burta.
Daca apar probleme legate de marime, e posibil sa fie din cauza grosimii penisului partenerului. Cand penisul este la o treime in anus, este posibil sa simti o durere. Scoate-l usor si odihneste-te un pic inainte sa continui. Intervalul acesta ii va permite sfincterului sa se relaxeze. La a doua incercare, totul ar trebui sa decurga bine. De fapt, ar trebui sa te poti acomoda cu intreaga lungime a penisului deja. Daca totusi nu poti, repeta procedura de mai devreme: relaxeaza-te. Asigura-te ca respiri adanc, pentru ca atunci cand ti-e frica, ai tendinta sa iti tii respiratia. Primele dati cand faci sex poti simti o senzatie ciudata si aiurea, cum ca ai nevoie sa mergi la baie. Doar dupa cateva partide vei putea fi in stare sa distingi cele doua senzatii.
Prima partida de sex anal ar trebui facuta incet si tandru! Succes!

5 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Nu am incercat cu fosta sex anal dar prietenul tau e cam bolnav mintal.

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Pentru baieti e o placere mai mare anal deoarece e gaura mai "stramta" si e senzatia/placerea mai mare :pe desii e cam scarboslaughing

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru vάĝàвøήτ):

Nu e neaparat scarbos si pentru fete satisfactia este la fel de mare poate chiar mai mare deoarece si anusul are foarte multe terminatii nervoase ceea ce provoaca placere. De multe ori fetele pot avea orgasm doar prin sexul anal. Dar inainte de sexul anal trebuiesc urmati cativa pasi pentru a va simti bine amandoi. Cauta pe google pregatire pentru sexul anal. Ca nu am chef sa iti explic acum toata enciclopedia. Nu strica sa incerci daca iti place bine daca nu. prietenul tau va trebui sa se resemneze.

| Alec a răspuns:

Depinde de la fata la fata, oricum prima data e aiurea pentru o fata dar dupa aia poate fi foarte placut. Poti ajunge si la orgasm de la sexul anal, oricum cel mai bine e sa citesti undeva despre asta, ca e putin mai complicat. Daca il faci asa fara pregatire e foarte aiurea.

| AverageIAlex a răspuns:

Ahahhahahahahahahahahaha. Panarame de oameni ma.