| Rule a întrebat:

Fetelor ce parere aveti despre sexul oral? SI ar fi normal de incercat asta la prima relatie sexuala?

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Prin sexul oral nu poti ramane insarcinata, dar se pot transmite BTS, ca HPV, HCV, HIV si altele. Poti contacta si alte infectii mai usoare, dar am tinut sa mentionez aste pentru ca anumite tulpini de HPV pot cauza cancerul (de col uterin sau in cazul sexului oral, la gura, faringe sau esofag), infectia cu HCV duce in final la ciroza, iar despre HIV, vezi ce s-a intamplat cu Freddie Mercury sau cu Ofra Haza, si nu numai cu ei.
Sexul oral, la fel ca si ala normal, este bun doar cand este "sigur".

| Rule explică (pentru Zenithf):

Sigur asta in ce sens?

| Zenithf a răspuns (pentru Rule):

Pai, daca ai o relatie stabila de mai mult timp si niciunul din voi nu are relatii extraconjugale, se poate presupune ca este mai "safe". Da' vezi ca saraca Ofra Haza a fost cumintica, da' nu stia ca sotul ei mai "sarea gardurile vecinilor".
De asta am pus sigur intre ghilimele, ca nu se stie niciodata cat de sigur e "sigur".

| Oana92 a răspuns:

Orice este normal atata timp cat ambii parteneri sunt de acord si nu fac un anumit lucru din obligatie.

| AndyLavy a răspuns:

Eu nu am nimic impotriva, atata timp cat iti cunosti partenerul si ai o relatie stabila.Cat despre incercatul la prima relatie, da, poate, de ce nu?

| BlackOldSun a răspuns:

Nu le mai asculta pe astea care zic ca nu ar face asa ceva femeia se excita si cand o suge! ce tot o balariti atat ca toate faceti la un moment dat! si da e ceva normal mai alde pustiulica

| WhiteLover a răspuns:

Pai asta depinde de parteneri.probabil ca daca e vorba de o fata va fi mult prea emotionata pentru a o face si pe asta din prima, un baiat e mai deschis la astfel de lucruri.cred ca e bine sa aveti o conversatie despre cum ati vrea sa fie inainte, ca sa stiti ce asteptari aveti unul de la celalalt

| ?NuTzA? a răspuns:

Mai bine nici nu-ti spun parerea mea despre sexul oral.big grin Si cred ca nu ar fi normal de incercat asta la prima relatie sexualahappyBaftawinking

| senstein a răspuns (pentru ?NuTzA?):

Eu sunt curios laughing

| Rule explică (pentru ?NuTzA?):

Eu tot big grin haide spune

| girl00 a răspuns:

Hmm acum depinde de gusturile fiecaruia big grin eu zic ca nu-i normal. daca o sa ai 20 de iubiti le faci asta la toti?straight face

| girl00 a răspuns:

Tocmai..eu am zis la figurat 20 happy acum fiecare face ce vrea cu viata lui si in pat cu partenerulwinking

| Anca16188 a răspuns:

Depinde de felul tau de a fi :* fiecare este diferit..nu tuturor fetelor le place sa faca, chestia asta nu e obligatorie, ori vine de la sine, ori nu mai vine. Oricum prima oare ti se va parea foarte scarbos, dar dupa aia te obisnuiesti.

| bluedeyutssa a răspuns:

Pai pentru o fata virgina e bine sa ii faca partenerul un oral inainte pentru ca o excita si la dezvirginarea propriu-zisa o sa o doara mai putin.
Dar sa faca fata oral de prima data,, nu stiu ce sa zic..depinde de fata