| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ii scriu o scrisoare unei prietene din alt oras, insa fiind prima data nu stiu exact cum se procedeaza. Pot trimite numai cu plic cumparat de la posta sau merge si plicul pe care il am eu? si la fel am observat ca pe unele se lipesc mai multe timbre nu numai unul, oricum nu inteleg care e faza cu ele. Cine ma poate lamuri va rog. funda

8 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Generatia internet, chiar nu vi s-a spus la scoala cum trebuie sa scrieti o scrisoare?
Vai de voi!

| OctavianSps a răspuns (pentru ywar):

Mhm, nu te supara intreb si eu de curios tu ce varsta ai?

| ywar a răspuns (pentru OctavianSps):

Cred ca daca ma straduiam putin, puteam sa-ti fiu tata. Nu varsta conteaza ci doar pregatirea pentru viata.

| OctavianSps a răspuns (pentru ywar):

Ai o problema cu mine? Am pus o intrebare pentru oamenii care vor sa ajute. De ce te bagi singur in seama, mai bine iesi afara fa.ti cativa prieteni iesiti la suc.

| ywar a răspuns (pentru OctavianSps):

Eu, nu am! Tu ai cu scoala si pregatirea pentru viata. E specific generatiei voastre de oameni crescuti cu tableta in mana si mintea spalata. Ma bucur nespus cand rup si arunc la cos un CV al unei secaturi ca tine.

| OctavianSps a răspuns (pentru ywar):

Deci sa inteleg ca in timp ce faci curatenie pe strada gasesti des printre altele si cv-uri...ce sa zic, imi pare rau pentru tine.

| ibaal a răspuns:

Mergi la posta si iti cumperi de acolo timbre. Plicul tau, "merge" si el, scrie citet expeditorul si destinatarul, iti lipesti acolo timbrele, platesti si aia e. happy
Tu le spui unde vrei sa trimiti si vor stii ce timbre sa iti deawinking

| Stropdeploaie a răspuns:

Merge cu orice plic. Doar timbrul trebuie cumparat de la posta. mai ales daca este din alta localitate.ii spui acest lucru.
Scrii citet Adresa ta la Expeditor. si la destinatar adresa Ei.
Succes! Te as sfatui sa o trimiti recomandata cu confirmare de primire. Asa vei fii sigura ca o va primi personal!
Succes!