| lariselu a întrebat:

Buna tuturor...:* vreau si eu sa va adresez o intrebare simpla...Doare indiferenta?

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Indiferenta e atitudinea cea mai potrivita pe care o poti adopta cand te raneste cineva moral. A fi indiferent inseamna a nu acorda absolut nicio importanta unei persoane, orice ar face, ceea ce denota o lipsa totala de interes fata de ea. In schimb, daca o urasti, acea persoana se va simti luata in seama, va vedea ca tu ii acorzi importanta si ca te sinchisesti de ceea ce ea spune sau face, prin simplul fapt ca esti impotriva ei. Cea mai adecvata metoda de razbunare e indiferenta.

21 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Doare ca naiba.Iti plnage sufletul ar nu ai ce face.Mergi mai departe

| bluesky a răspuns:

E printre cele mai dureroase sentimente!

| ÅñdRa a răspuns:

Nici nu-ti poti imagina ca de mult doare...ai grije pe cine vrei sa ranesti...ca poate intr-o zi o sa regretihappy

| georgiana a răspuns:

Nu cred ca ai vrea sa stii...

| daii a răspuns:

Mai mult ca orice.

by daiiwinking

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Da.foarte tare.sad

| laraandy a răspuns:

Da! indiferenta este dureroasa

| Criiss16 a răspuns:

Da, chiar foarte mult aşa că ai grija pe cine tratezi cu indiferenţă pentru că ai putea să răneşti mult o persoana.
Salutări.happy

| udarb a răspuns:

In momentul in care ex-ul/-a se intalneste cu alta/altu asa un pic te doare pentru ca ai tinut la el/ea candva, dar nu trebuie sa fie un impediment pe care sa nu il poti trece in construirea unei relatii noi

| eni a răspuns:

Doare rau de tot.

| alexxaz a răspuns:

FOARTE TARE! e mai grea de suportat decat bataia.

| anda1313 a răspuns:

Doare.

| Chocolate a răspuns:

Indiferenta doare... cel mai tare! Te face sa te simti ca ultimu om... fara importanta si ca ai pierdut tot.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Da, doare.

| Alina_5575 a răspuns:

Da, cel mai mult asta doare

| usernamealy a răspuns:

Indiferenta doare mai tare ca ura

| lily1970 a răspuns:

Mult mai rau decat boala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai rau. Se spune ca opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu-ti poti imagina cat de rau doare...ai grije pe cine vrei sa ranesti cu asta, pentru ca poat intr-o zi o sa regreti, asa ca gandeste-te mai bine.

| diana_3248 a răspuns:

Cu siguranta doare si chiar foarte tare."Indiferenţa este cea mai puternică forţă din univers. Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea şi ura nu au nicio şansă împotriva ei."- Joan Vinge

| teousza a răspuns:

Foarte tare. mai ales cand iubesti. am trait-o, fara sa fac absolut nimic. si mi-a spus-o in fata sad