| andreea_9339 a întrebat:

kiss uite: am stat cu un baiat dar nu mi. a prea placut de el... i.am dat papucii dupa aceea ne.am impacat dar el mi. a dat papucii pentu ca a zis ca ii place de cea mai buna prietena a mea si acum sta cu ea crying deciii mor acum m.am indragostit de el dar nu pot sa. l uit am mai stat cu 2 baieti ca sa il uit dar nu pot ce sa fac va rog ajutati-ma plizzz dau funda! ce sa fac? crying

6 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Te-ai despărţit de el la început dintr-un motiv întemeiat sau dintr-un moft? Dacă a fost dintr-un moft,poate că băiatul respectiv a realizat că nu merită să stea lângă tine şi din această cauză a terminat relaţia. Vezi cum e? Ai fost cu el,dar nu ţi-a plăcut de el şi acum e invers. Tocmai când l-ai pierdut îl preţuieşti mai mult. Dacă el e cu prietena ta şi aţi trecut deja prin câteva despărţiri,probabil nu mai e nimic de făcut. Încearcă să spulberi orice amintire pe care o ai cu el, să faci alte lucruri care îţi plac ca să îţi mai distragi atenţia, să rupi legătura cu el de tot.Mai sunt şi alţi băieţi, nu e un capăt de lume.
Baftă şi numai bine!

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Nu prea cred ca mai poti face ceva ai cam dat-o in bara nu trebuia sa stai cu el daca nu iti placea de el... s-a impacat cu tine ca sa se razbune si a cam reusit si pe deaspura sta si cu cea mai buna pr a ta... :-J naspa.
Pe viitor nu mai proceda asa gandeste-te si la sentimentele celor din jur... si invata sa pretuiesti ceea ce ai ca dupa ce il pierzi s-ar putea sa fie prea tarziu.
Bafta kiss

Răspuns utilizator avertizat
| FreakyFred a răspuns:

Tu realizezi ca nimanui nu ii pasa, da? Okay.

Ca raspuns la intrebarea ta, nu iti face griji. Din cate se pare esti buna de "facut gurita" la orice aurolac din coltul strazii, deci nu o sa-i duci lipsa. Sper doar ca tipul ala sa se mai combine cu o alta prietena buna de-a ta, eventual cu mama ta si astfel tu sa te "tavalesti in chinuri". La figurat. Sau poate nu. devil

| gini2011 a răspuns:

Buna,pai sfatu cel mai buna este sa vorbesti cu prietena ta cea mai buna si sa ii explici cum sta treaba, acum dor daca acepta sa stea de vorba cu tine.Parerea mea este sa nu mai apropi nici o prietena de a ta de nici un baiat cu care esti tu, asa am patit-o si eu pe pielea mea.suza-ma chera alt sfat n-am ideia.dar cautama pe id meu daca te mai pot ajuta cu ce va, georgy_viatamea_george, pupici

| Miruuna95 a răspuns:

Cam greu`batting eyelashes.
Pai eu una.cred ca nu esti indragostita de el`.ci doar ai o obsesie.
Adica ati fost impreuna, si chiar daca nu`ti placea de el, te`ai obisnuit cu prezenta lui`batting eyelashes. Pentru ca eratsi impreuna, vorbeai cu el`, ieseai cu el.in fine.`.
Cel mai bine ar fi sa-ti ocupi timpu`, sa nu te mai gandesti la el.sa incerci sa cunosti persoane` noi.thinking si poate asa te vei detasa de imaginea lui`:*.
Si incearca sa nu te mai gandesti la el`batting eyelashes. Sunt foarte multi baieti pe lumea astalaughing. Si trebuie sa fie unu` potrivit si pentru tine`big hug