| anonim_4396 a întrebat:

Hey! happy Vreau sa va dati cu parerea : a venit acum 2 ani la noi in clasa un baiat, care in primul an toti il ignorau. Intre timp m.am imprietenit cu el. am devenit aproape frati : imparteam totul, ne spuneam secretele, cand cineva se lua de mine mereu imi lua apararea. Si. cum se intampla de fiecare data : ne.am indragostit unul de altul straight face. Nu ne.am spus. eu am aflat de la prieteni ca el ma place. el la fel. Pana intr. o zi cand o prietena a intrat la mine pe cont [ si s. a dat drept mine [ si i. a zis ca eu il plac. Acesta s. a bucurat. deoarece nu avusese curajul sa imi zica. si apoi am intrat eu si i.am zis ca totul a fost o gluma. ca eu il consider prieten, nu altceva. Nu ne.am mai vorbit. dar ne.am impacat. el indragostindu.se de alta fata. cea mai buna prietena a mea. Acum sunt practic impreuna : isi fac cadouri scumpe. se tin de mana, dar niciodata nu s.au sarutat. Acum nu stiu : tuturor le spune ca eu sunt cea mai buna prietena a lui, iubitei lui ii spune ca o iubeste, se mai da` la o fata si ii spune ca o place. si tot asa ii spune si alteia. Nu stiu ce sa cred!? pe cine place acest baiat nehotarat? si la voi a fost la fel? sad Funda!

1 răspuns:
| Crisu a răspuns:

Discuta cu el si vezi ce iti spune. Poate face toate astea, ca sa te uite pe tine, si nu reuseste cu actuala, asa ca incearca si cu altele. Avand in vedere ca sunteti prieteni foarte buni, cred ca iti va fi usor sa ii spui. Poate ii poti explica si ca nu a fost o gluma, pentru ca din ceea ce inteleg eu, tu ti la el, si te-ai indragostit de el... happy