| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Ultima menstruatie am avut o pe 7 feb, ciclul meu e de aproximativ 32 de zile.Ieri, 18 feb, iubitul meu a bagat o foarte putin, de cateva ori, dar nu si a dat drumul. Acum ne facem griji, daca as ramane gravida din cauza lichidului preejaculator. Eu, din cate stiu, acesta nu contine spermatozoizi, doar daca si ar fi dat drumul cu putin timp inainte, dar nu, nu si mai daduse drumul oricum de doua săptămâni. Credeți ca sunt sanse sa raman gravida? El unul e foarte speriat si nu stiu ce sa fac

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu sunt sanse, asigura-te ca tu esti suficient de uda si el sa fie uscat inainte de penetrare daca vrei sa scadeti riscurile.

| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma, dar eu nu cred o iota din minciunile lui!
Daca era macar jumatate din cat afirma ca-i speriat, nu ti-o baga deloc fara protectie, dar nu i-a pasat si te-a supus unui risc inutil, ca a fost o actiune jalnica, fiindca tu nu ai primit nici un fel de satisfactie, doar risc de sarcina si BTS.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu stau si ma intreb de ce nu ati fost speriati inainte de sex si de ce toti va speriati dupa.Constientizare zero? Asa credeam si eu.Cand menstruatia iti intarzie o saptamana si ceva, e indicat sa astepti sa apara, nu sa faci sex ca sa iti complici si mai mult existenta.

| Abcdiana a răspuns (pentru dullcat):

Intrebarea era alta. Daca nu aveti raspuns la intrebarea pusa, mai bine nu mai raspundeti deloc happy

| dullcat a răspuns (pentru Abcdiana):

Cand vezi intrebarea aceasta de 1000 de ori, nu poti sa nu te intrebi de ce tot apare frica imediat dupa si nu inainte.Pentru ca nu va informati inainte de sex, lucru obligatoriu.

https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine nu ai cum sa ramai gravida.

| Abcdiana a răspuns (pentru Emilian65):

Mulțumesc pentru raspuns!

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Putin probabil sa ramaneti gravida, domnisoara. Mi se pare ingrijorator ca el nu s-a gandit sa foloseasca prezervativul, in circumstanta in care probabil sunteti (ambii) maturi. Ok, nu ramaneti gravida, dar nu stiti pe unde a ami umblat el. Poate a fost cu cineva care are/a avut vreo tulpina de HPV si va procopseste pe dvs sau cine stie cu vreun virus/bacterie care v-ar putea genera rana pe col uterin.
Nu exista "iubitul a bagat-o putin", nu e sotul.
Eu nu cred ca trebuie sa va faceti griji pentru sarcina ci pentru conduita lui de a si-o baga putin in cine nimereste. Dumneavoastra va gasiti raspunsurile.

| Abcdiana a răspuns (pentru LePapillonSurvivant):

Inteleg, "iubitul", viitor sot, care cu siguranta nu si a bagat o/ si o baga in oricine nimereste. Mulțumesc pentru raspuns!