| Eaaaaa a întrebat:

Un baiat la care eu tin foarte mult mi-a spus ca daca vreau sa fim impreuna va trebui sa intretin relatii sexuale cu el. Eu am doar 15 ani si nu aveam de gand sa imi incep inca viata sexuala.Stiu ca sunt persoane mai mici decat mine care deja au inceput, dar eu inca nu m-am gandit. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ioana_9236 a răspuns:

Hai sa-ti spun parerea mea:

Eu cred ca daca el tine cu adevarat la tine nu ar trebui sa-ti impuna lucrul asta. De fapt, intr-un fel mai indirect te obliga sa o faci cu el. Daca el te iubeste, atunci te asteapta. Asa cred eu...nu te poate obliga sa faci ceva ce nu vrei. In plus, daca te culci cu el sigur te va lasa cu ochii in soare si ai sa-ti dai pumni in cap ca ti-ai pierdut virginitatea pe cine nu trebuia. Sti cum se spune... virginitatea este cel mai frumos cadou pe care o fata poate sa i-l ofere unui baiat. Si cred ca, pentru prima data ar trebui sa o faci cand te simti pregatita, cand vrei cu adevarat si foarte important, sa o faci din dragoste. Mult succes si sper sa iei o decizie buna.

PS: Spune-i ca daca te iubeste nu iti impune lucruri de astea...deci daca iti impune nu prea iti demonstreaza ca tine la tine. Si mai spune-i ca nu esti pe post de dama de companie, nici nu esti un obiect pe care sa-l foloseasca apoi sa il arunce. (Erau niste sugestii, nu trebuie sa faci cum ti-am zis daca nu vrei big grin). :*

30 răspunsuri:
| >...< a răspuns:

Cred ca el doar asta vrea de la tine... j dk tot zici ca nu esti hotarata nu are rost sa ceri parerile altora, konteaza ce anume vrei tu nu ce te sfatuiesk ceilalti. fa-o atunci cand simti nu d dragu alcuiva, baieti sunt destui