| andra4u a întrebat:

Eu si colegul meu nu ne prea intelegeam inainte, certandu-ne mai tot timpul. Acum cateva zile mi-a marturisit ca a inceput sa ii placa de mine. Nu l-am luat in serios, crezand ca e doar o gluma, desi comportamentul sau imi demonstrase contrariul, fiind foarte dragut in ziua respectiva. Am tot vorbit si a inceput sa imi placa si mie de el, desi el e genul de baiat care nu a avut decat cateva relatii serioase, celelalte de scurta durata. Si nu as vrea sa stricam o relatie de prietenie pentru o prostie, iar alt motiv ar fi faptul ca suntem si colegi de banca si niciodata nu am fost de acord cu relatiile intre doua persoane din aceeasi scoala, ce sa mai spun de colegi. M-a intrebat apoi daca vreau sa fiim impreuna iar eu i-am dat de inteles ca nu, desi acum poate regret decizia luata. El a vorbit cu un prieten de-al lui, iar respectivul il intreba daca tine la mine sau doar vrea o relatie la misto, iar el a spus ca tine. Nu stiu ce sa cred. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Tu il placi, el te place - care este problema? Incearca sa ii dai o sansa, macar vei sti ca ati incercat.

| NatureSelf a răspuns:

Cel mai bun in asemenea momente este, sa-ti asculti cel mai bun sfetnic, adica inima, si nu prieteni, care mai din gelozie sau alte motive nu iti vor da sfaturi utile. daca iti asculti inima totul va fi bine. stii si tu sa iei o decizie nu-i asa? DAca nu ascultati inima.ea stie ce simte, si nu minte. Bafta

| LeontinAndrei a răspuns:

Chestia cu relatiile intre persoane din aceeasi scoala o poti uita. Cand vine vorba de dragoste atunci nu mai conteaza nici macar diferenta de varsta, sex, religie sau chestii de acest gen. Nu fi speriata si acceptai propunerea. Poate nu va veti desparti, sau poate pur si simplu va veti satura de acea relatie si veti ajunge sa fiti din nou amici. Who know's?! Deci relaxeaza-te si lasa-te dusa de val. Succes and be happywinking

| madamada_4847 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti intrebi parintii. Si ei au avut relatii si bineintels au mai multa experienta ca tine si te pot ajuta foarte mult! Dar totusi depinde si ce varsta ai pentru ca relatiile nu sunt bune la orice varsta, oricum eu vad ca iti place mult si tie de acest baiat, dar parintii trebuie sa stie primii ca sa iti dea sfaturi, dar chiar si daca nu vrei sfaturi si vrei sa inveti din propile greseli trebuie sa le spui pentru ca daca vor afla de la altcineva se vor supara foarte tare.