| Jack99 a întrebat:

Buna!
Unde v-ati cunoscut cu prima/primul iubit/iubita?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In pat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aveam 12 ani.
La un bal mascat de Lăsata Secului înainte de Paști.

| Freya1 a răspuns:

Cu primul baiat de care m-am indragostit m-am cunoscut la bunici la tara.Ne-am vazut de cateva ori pe strada si pana la urma m-a chemat la o intalnire.
Cu prima iubire (prima relatie serioasa) m-am cunoscut la el la munca.Am mers unde muncea el cu o treaba, m-a vazut, mi-a cerut numarul eu i l-am dat la vrajeala ca eram copila si singura si din vrajeala in vrajeala am ramas impreuna 8 ani de zile.
Pe actualul iubit il stiu de mica.Ne-am cunoscut la tara, era prieten comul de al meu si al baiatului de de care m-am indragostit prima oara si ma placea de atunci dar eu nu stiam.Am plecat fiecare in treaba noastra si dupa vreo 6 ani am dat din nou unul de altul pe Facebook si am reluat legatura doar ca eu aveam o relatie atunci si nu a putut fi nimic mai mult.Am ramas prieteni iar dupa ce m-am desparrit de fostul a incercat sa faca tot posibilul sa imi intre in gratii si sa ii dau o sansa si avem oficial 2 ani impreuna.

| TheFuture46 a răspuns (pentru Freya1):

Deci tu practic când ai fost in relație cu cineva, te gandeai și la altcineva, erai îndrăgostita de mai toți prietenii lui sau ai tăi. Cum sa ii dai numărul de telefon unui străin, coleg de al prietenului tau? Deci oricine e in relație cu tine ar trebui sa știe că poți renunța ușor la el, prea ușor. Adică dacă te vrăjește unul pe strada cu 2 vorbe, nici nu contează că ești într-o relație, deja te vezi cu asta nou într-una și hop mai faci 2 ani de relație. Așează-te odată la familia ta

| Freya1 a răspuns (pentru TheFuture46):

Bai baiatule tu intelegi ca am vb eu sau esti tut.
Cand m-am indragostit eu prima oara avea 12 ani helllau.Ma plimbam cu respectivul baiat de mana si purtam conversatii cam ce poti sa faci la 12 ani, iar prietenului lui copil fiind si el i-a placut de mine dar eu nu am stiu si oricum eram mucosi ce naiba sa fi facut atunci.
Cand am inceput eu relatia aia serioasa de 8 ani aveam 14, 15 tot copila el avea 18 muncea pe vara am facut schimb de numere de telefon pentru ca era zilnic acolo unde eram si eu si s-a bagat cu mine in seama, repet nu aveam 30, 40 de ani si copii dupa mine (nici cu ala de al 12 ani nu m-am mai vazut de 2, 3 ani nu avea nici o treba) eram noi niste copii ce legam o prietenie.Iar dupa doua luni am format o relatie ce a tinut pana acum 2 ani si ceva 3 doar cu el.
Cu prietenul meu actual ne stiam de copii dar am format o relatie doar dupa ce relatia mea cu cel cu care am fost 8 ani s-a terminat ce nu intelegi.Ei intre ei nu se cunosteau, doar primul baiat de care m-am indragostit cu actualul cu care pe vreme aceia nu avusesem nici o treaba.
Fi mai atent cand citesti inainte sa comentezi aiurea.Si am 24 de ani nu 100.
Toate au fost la interval de timp si cu persoane ce nu aveau sau nu mai aveau tangenta unul cu altul de loc sau de zeci de ani.Toate relatiile mele au fost la interval de ani, nu toate peste o lalta cu prieteni intre ei sau ce rahaturi vorbesti tu acolo.

| Jack99 explică (pentru Freya1):

Nu trebuia sa il iei in seama, eu am postat si mi-ai raspuns foarte frumos. Mersi! happy Frumoasa poveste ai avut, sa te tina actuala relatie

| Andreeush a răspuns:

Prin intermediul unui prieten.

| CleanHeart a răspuns:

Pe Facebook, 2013, într-o seară ca oricare alta.
A fost cea mai frumoasa relație copilărească pe care o port mereu in inima mea.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Pe Facebook rolling on the floor)

Sa iti zic și povestea :hee hee

Toti colegi aveau Facebook in afara de mine. Așa că mi am făcut Facebook.
Mi am pus niște poze "retardate" (nu erau cu pozele )
Am adăugat prieteni "la nimereală "

Și îmi dă unu sms și încerca să îmi zică ceva de niște poze. Bla bla bla.

Eu creând că nu mă cunoști am începu să l înjur. (minte de copil de 15 ani =D)

El nervos îmi scrie ca știe cine sunt și că vine peste mine. Bla bla bla

Eu m-am speriat și am ieșit de pe Facebook.

Intru peste câteva zile și îmi dă ala sms.

Îmi zice dacă ne vedem să vorbim (el find de la mine din comună) bla bla și eu find o copila am acceptat.

Bun.
Vine ala la poartă și mi-a căzut fata...
Bă urât de crapă pământul.
Mă rog.

Ieșim câteva zile, lunii, anii.
Și n e am pus într-o relație.
Eu făcusem 17 ani(el 20) și am ales sa îmi încep viata sexuala cu el.

Mi a căzut fata când mi-a zis ca și el este virgin.

Virgin +urât.
Mă rog.

A tinut 3 ani relația.

Mă rog. =D

Răspuns utilizator avertizat
| QElenaBoghiu a răspuns (pentru nimportequi):

Povestea e mai lungă. Prostia ta la fel.

Nu este o regulă unde scrie "nu începe viata sexuala cu un urat /a. "

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Pe Facebook laughing))

| Secret5 a răspuns:

Pe Facebook!

| samoaramama a răspuns:

In canal, era beat cazut mort #samoaramama