| andreeaaa1 a întrebat:

Buna!
Unui baiat din clasa 8 ii place de mine, iar mie nu imi place de el il consider un prieten foarte bun. Mi-e mila de el, si nu poate sa imi placa de el fiindca ma inteleg foarte bine si cu baietii pe care ii consider foarte buni prieteni, slabe sanse sa fiu cu ei.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AdelinaChp a răspuns:

Si eu am fost in exact acceasi situatie deci chiar sunt in masura sa te sfatuiesc :X happy stiu ca ai sentimentul ala " el ma place si mi-e mila sa nu il ranesc iar poate dupa nu vom mai fii nici prieteni " straight face grea situatia asta, tu trebuie in primul rand sa vbesti cu el fata in fata intre 4 ochi si sa lamuresti situatia, ia-l cu " esti unul dintre cei mai buni prieteni ai mei si mie teama ca daca am avea o relatie si nu ar merge dupa nu vom mai fii amici " replica asta ajutaa enormwinking, dupa spune-i ca tii mult la el insa il consideri ca un frate nu ca un iubitwinking. si apoi dai lovitura de gratie " chiar daca nu va fi nimic intre noi, sunt bucuroasa ca imi vei fii mereu alaturi bunul mau amic " big hug si dupa aceasta discutie totul va fi perfect big grin

fundis`aabatting eyelashes

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să-i explici că pentru tine el e doar un prieten bun şi spune-i că nu doreşti să strici asta. În cele din urmă va înţelege. Baftă!

| tyana a răspuns:

Sa nu faci nimic! Ii ramai in continuare amica si atat.Nu poti fi cu un baiat doar pentru ca iti este mila de el.Cred ca nici lui nu i-ar plăcea asta!

| pwp a răspuns:

In aceeasi situatie e si o prietena de-a mea!
am citit raspunsurile, si raspunsul lui xXxOwEliteCxiixXx este chiar folositor

bye-bye

| ElevatorStricat a răspuns:

Explicai ca vrei sa fiti prieteni si ca nu vrei sa stricati prietenia intre voi. Va intelege daca o sa se supere consoleazal si spune-i ca e mai importanta prietenia happy ca veti fi mereu prieteni dar daca cumva il inseli te inseala nu o sa mai vorbiti happy Prietenia pe primul loc pana la 20 ani apoi dragostehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e mila de el? Deja te-ai pus intr-o lumina total gresita. Te crezi sanatoasa tun pe cind pe el il crezi handicapat ori fizic ori mintal de ti-e mila.Ai sa-i cersesti dragostea asculta-ma bine nu pentru ca vrea el ci pentru ca asta e plata unei mile fara sens.