| Daiana90 a întrebat:

v-am mai spus povestea cu prietena mea care atrage baietii etc. m-am gandit de multe ori sa rup prietenia cu ea, gandindu-ma ca atunci poate ma voi simti mai increzatoare, mai sigura pe mine, si nefiind cu ea, baietii se vor uita si la mine.nu am reusit sa fac asta din mai multe motive. unul este ca daca nu stau cu ea, nu am cu cine altcineva, adica ea are un grup al ei, daca nu stau cu ea, ii pierd si pe ceilalti (care sunt ca ea) pentru ca nu pot sta cu ei si sa o privesc si pea ea, e absurd.in al doilea rand, cand am fost certata cu ea, am mers cu diferite colege in oras, pe afara etc si am realizat faptul ca cu oricare as merge, cu orice fata merg, eu tot sunt respinsa(respinsa in sensul ca baietii se uita la ele, si vor sa ajunga la ele). eu asa ma simt, respinsa.sunt disperata, jucam jocuri online pe net, acolo baietii se bat care sa fie prietenul ei.in realitate cand mergem pe strada numa aud "wai ce ochi are aia" sau "uite ce fund are aia", sau cand ne intalnim cu colegi ii dau peste fund si se tin dupa ea.ieri maicasa i-a spus "uite cum se uita baietii dupa tine, esti inalta, frumoasa..."daca si maicasa i-a spus, e clar ca nu e imaginatia mea.nu stiu ce sa mai facstraight face

7 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui, pentru tine deja e o obsesie prietenele tale si auzi si vezi numai cum lumea le face complimente si te compari cu ele si ajungi sa fii complexata spunand ca eu nu sunt ca ele, eu nu sunt frumoasa ca ele, eu nu am prieten, baieti nu se uita la mine etc cel mai bine e sa nu disperi ca toate vin la timpul lor, lasa complexele si uita de tot si toti fi tu si nu mai auzi si nu te mai gandi la cei din jur. Ce e al tau e pus deoparte asa ca nu dispera, mult noroc si schimba-te, nu mai fi complexata.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Frumusetea e trecatoare scumpa mea.
Nici dupa mine nu se omoara baietii, dar au inceput sa se mai uite la mine unii. Plus ca eu nu aveam hainele lor atragatoare, si nici nu le am. Dar eu am un singur gand: sa ajung ceea ce vreau, sa am bani si atunci imi voi permite sa ma aranjez si eu, sa stiu cum e moda si ce-mi sta bine. Mai bine s-o duc rau acum, iar masi incolo cand voi fi in toata firea sa o duc bine.
Se vor uita si la tine scumpo, si tu esti frumoasa, sunt sigura.
Nu te-ai gandit ce vopr baietii aia de la ea? Deloc? Se uita la fundul ei, nu la sufletul ei care sigur e urat...
Si mama ei: ca vai ce se uita la tine... Asa mama asa fiica.
Stai linistita scumpooh go on.
Foloseste-te de sfaturile mele de mai sus. Si ei, baietii, vor veni singuri, cand nu te astepti.
Lasa-mi id tau pe privat si mai vorbim acolo.
Pup. Cameleon.

| Daiana90 explică:

Nu pot lasa id meu pe privat, nu stiu din ce cauza nu pot trimite mesaje. daca poti lasa-l tu pe al tau, trimite-mi mesaj, cameleonhappy

| Barbie a răspuns:

Fiecare femeie/fata este frumoasa in felul ei, doar ca trebuie si "subliniata" frumusetea asta, sa zic asa cu epitete laughing.
Incepe si tu sa te machiezi, sa iti cumperi haine mai "la moda" in sensul cara sa atraga baietii mai mult (pantaloni scurti sexy, ceva maieuri decoltate smug ), cand esti cu prietenii fa si tu glume, razi (sa vada ca esti de gasca ).
Nu trebuie sa te certi cu cea mai buna prietena a ta, doar pentru simplul fapt ca arata mai bine. Incearca sa te ridici si tu la nivelul ei, nu te lasa la ea, incearca sa o copiezi sa faci ce face ea, etc. mai vezi tu...
Succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pina cind nu vei vedea clar ca nu depinzi decit de tine nu vei putea face nimic. Diferenta dintre tine si ea este ca ea vede asta si e constienta ca nu depinde de nimeni dar ii foloseste pe toti impotriva ta si nu poti sa nu recunosti ca nu-i reuseste. Pina in momentul in care nu constientizezi ca noi oamenii trebuie sa ne descurcam singuri nu ai sa reusesti nimic niciodata.

| florentina_9671 a răspuns:

Nu te mai crede inferioara ei.fiecare persoana este frumoasa in felul ei. poate ca baietii vor doar sa o foloseasca pentru frumusetea ei si sa se dea mare ca are o prietena frumoasa. daca nu ai incredere in tine nu o sa atragi priviri. fi tu insati, simtete bine in pielea ta si atunci o sa fi foarte frumoasa, poate mai frumoasa decat prietena ta. pupici :*:*:*:*:*

| Nicole_5860 a răspuns:

Nu mai sta in umbra ei, fii mai increzatoare, mai pozitiva, razi mai mult si vei vedea ca cineva se va indragosti de zambetul tau!