| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana trecuta, cand am fost la niste prieteni, o fata mai mare cu vreo 7 ani decat mine pe care nu o cunosteam de mult timp mi a spus ca ma dau la sotul ei. Nu era adevarat. big grin Cand am intrebat o la ce se refera, ea m i a spus ca prea ii zambesc lui ceea ce m a facut sa rad.
Acum ceva timp o alta fata mi a reprosat ca sunt prea dura si serioasa si nu poate 'scoate' nici un zambet de la minebig grin
Acum chestia e ca eu nu stiu cum sa ma comport cu baietii. Sunt genul mai zambitoare, imi place sa zambesc, ma face fericita si cred ca nu stiu cui ar trebui sa zambesc si cui nu. De multe ori le zambesc si unor straini, si ma simt prost atunci cand cineva nu imi intoarce zambetul si este arogant.
Da, le zambesc si baietilor, insa, dupa ce aceasta fata mi a spus ca ma dau la sotul ei, mi am pus o intrebare si mi am zis ca nu e bine sa zambesc astfel ca ceilalti sa nu ma credea o usuratica care se de la toti baietii gandindu se ca si nu am prieten.
Un lucru e sigur, imi place sa zambesc tuturor, ma simt mai sigura pe mine, mai increzatoare si ma ajuta sa imi fac prieteni, imi place sa privesc oamenii in ochi iar pentru mine limbajul nonverbal e foarte important.
Ce credeti? Cum ar trebui sa ma comport?

Răspuns Câştigător
| Heidii a răspuns:

Eu cred ca procedezi bine zambind da' nu trebuie sa uiti sa fi si serioasa.tongue Unii si-ar dori sa zambeasca la orice!winking Nu cred ca esti o usuratica daca zambesti, ba din contra, poti fi perceputa ca o fata draguta si simpatica.tongue Atata timp cat nu recurgi la fel si fel de gesturi nu cred ca ar fi nimeni in stare sa te numeasca o usuratica daca doar zambesti. Foarte bine ca le zambesti tuturor si ca privesti oamenii in ochi prin asta demonstrezi ca ai incredere in tine si ca nu esti o aroganta si o fitoasa. Aaa, si "prietena ta" nu are de cat sa te judece cum vrea ea si sa creada ce vrea despre tine ca tu nu esti datoare cu nici o explicatie nimanui deci in eu te sfatuiesc sa zambesti in continuare! Esti mult mai frumoasa asa, te asigur eu de asta!tongue Succes!:*

3 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Nu trebuie sa iei in seama vorbele celorlalti. Multi dintre ei pot fi si invidiosi deoarece stii sa zambesti si sa razi sincer, nu fals.
Si eu sunt exact la fel ca tine, toata ziua sunt cu zambetul pe buze si rad happy. Chiar si daca am probleme, zambetul nu mi-l poate fura nimeni.
Continua sa fi tu insuti pentru ca asa te simti cel mai bine!

| QuadruplePersonality a răspuns:

Fi exact asa cum esti. Asa fac si eu, si ma simt bine cand le zambesc celorlalti.
Daca pe acea fata o deranjeaza, nu ii mai zambii sotului ei, fa'i pe plac, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te schimbi fata de toata lumea.

Numai bine happy

| RUMBURAK a răspuns:

Continua sa zambesti.nu te opri chiar daca s-ar sfarsi lumea din cauza asta.se spune ca o zi in care nu ai zambit e o zi in care ai trait degeaba. ea si-a aratat temerile si nesiguranta din casnicie cand pentru un zambet te-a acuzat de un lucru asa grav. tu treci prin viata cu zambetul pe fata.si totul va fi bine.