| Jose21 a întrebat:

V-ati atasat vreodata de cineva pe messenger? Cat a durat "relatia"dintre voi? De ce ati incetat sa mai vorbiti? Ati reusit sa o uitati daca v-ati "despartit? Mie una mi s-a intamplat si am ajuns sa sufar pentru el sad. Va pup

Răspuns Câştigător
| Denisa a răspuns:

Nu am avut nici o relatie pe internet pot doar sa iti spun ca vorbesc de 2 ani cu un baiat. Suntem cei mai buni prieteni, putem discuta despre orice. Eu sper ca o sa ne putem vedea cu timpul si in realitate si cine stie... din amici poate vom deveni mai mult desi nu prea cred ca suntem firi foarte puternice si ne'am cam batelaughing. Am o prietena insa care a avut o" relatie" pe messenger. A durat cateva luni. El a inselat-o. Faza pe net e ca el/tu puteti insela, da "papucii" oricand. E un fel de joc. Din pacate unii se "arunca cu capu inainte" si se si indragostesc. Eu te sfatuiesc sa revii cu picioarele pe pamant si sa incerci sa iubesti o persoana pentru ce e si nu pentru ce pare. Pe internet toti avem o identitate falsa, parem cine vrem sa parem. Mai bine uital si reorienteazata:*. Succes scumpa mea si capul sus ca nu te face pe tine un anonim:* Smile:*

4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

In ultima vreme sincer imi fac griji pentru voi cei mai tineri ca ajungeti sa puneti suflet in genul acesta de relatii.Messengerul inlocuieste realitatea si fara sa va dati seama va creeati o lumea ideala, care cu siguranta nu exista cu adevarat.
Pe mess toti suntem mai buni, mai frumosi(pana si webul poate reda o imagine perfecta), ne aratam doar fata pe care vrem sa o vada ceilalti si nu cea reala. E normal ca o astfel de persoana ce pare "perfecta" sa te atraga in defavoarea uneia reale care nu isi poate masca mereu defectele.Imaginile astea "de vis" sunt extrem de periculoase pentru ca va indeparteaza in totalitate de realitate si cel mai grav e ca ele nu exista.Sunt pure fantezii.
Incearca sa dai mai mult ochii cu realitatea, iesi la intalniri cu prietenii, fa un sport, uita-te la filme amuzante si stai cat poti de departe de mess.Traieste viata adevarata nu o iluzie.

| pink_sunshine a răspuns:

Da eu pe iubitul meu l-am cunoscut pe mess si suntem impreuna de 8 luni acum locuim impreuna si ne intelegem foarte bine ne iubim enorm. trebuie sa ai putin noroc pentru ca pe mess se minte mult si poti fi pacalita usor.

| vyo_5339 a răspuns:

Se poate eu iubita mea am cunoscut-o pe mess sunt cu ea de 1 an si 8 luni locuim impreuna in portugalia de 7 luni dar pe mess mai multe minciuni decat adevar asa ca ai grija ce faci nu crede chiar tot dar nu se stie mai exista si persoane sincere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate...eu sunt cu prietenul meu de 5 luni si ne-am cunoscut pe mess. am vb toata ziua cu el pe mess cam o luna intreaga si apoi ne-am propus sa ne intalnim si a fost "dragoste la prima vedere"... dar depinde cu cine vb. sunt persoane si persoane. ca sa-l uiti ar trebui sa iti gasesti pe alineva in realitate cu care sa te simti mai bine decat vb pe mess. succes in continuare! pup