| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai rezist, simt ca traiesc degeaba. Dupa 5 luni de relatie, am facut ceva la nervi si acum regret foarte mult. Dupa ce mi-am revenit, am sunat-o si m-am milogit de ea sa ma ierte, m-am injosit, simteam ca sunt carpa ei. Chestia este ca m-a iubit candva si asta m-a facut sa pun atata suflet. Acum nu ii mai pasa, ea e cu altcineva si eu sufar ca un ratat.

Regret foarte mult ce s-a intamplat pentru ca nu m-am putut stapani la nervi. Imi spunea niste lucruri care le-am pus la suflet si tot nu a incetat pana nu am facut ce am facut. Acum tot eu ma simt vinovat. Spune ca s-a intamplat asa din cauza mea si nu ma poate ierta. Am cazut intr-o depresie din care nu mai pot iesi, mananc si dorm foarte putin. Nu pot vorbi cu nimeni, nici macar cu parintii, toti spun ca am ajuns carpa ei. Am mai sunat-o de cateva ori si isi bate joc de mine, mi-a zis niste cuvinte pe care nu am crezut ca le va zice vreodata. Primele 3 luni au fost bune in relatia noastra, dar de 2 luni am inceput sa ne certam foarte des.

Nu stiu ce sa fac, simt ca traiesc de pomana. Nimeni nu ma intelege si nu am cui sa ma descarc... Nu m-am injosit niciodata in halul asta si nu am mai fost asa in viata mea. Sunt distrus psihic si sufleteste, si am doar 17 ani. Ea are 16. Nu am inselat-o niciodata.

15 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Salut Prietene~! Este timpul sa devii Barbat! Sa lasi Smiorcaielile in urma si sa te maturizezi ok? Gata Ce naiba..nici fetele numai plang si se injosesc cum o faci tu, Mai ales sa vii aici si sa ne povestesti bla bla..Gata Capul sus si Vezi ce faci! Nu Te mai plange.Priveste cu incredere spre viitor Te asigur ca viitorul tau va fi unul foarte frumos! Iti garantez ca vei intalni o fata care te va iubi si te va indragi cum nici una nu a mai facut o pana acum! Totul depinde doar de tine! Ori te Cramponezi in trecut si plangi dupa el ori priveste si bucura te de viitotorul frumos care te asteapta cu nerabdare! Ai sa vezi..ca asa este!

Succes!
Tu decizi!

| rebeca a răspuns:

In primul rand nu stiu ce ai facut si nu imi pot da cu parerea cine a gresit dintre voi doi. Dar situatia fiind astfel, si anume, ea deja are pe altcineva nu te mai consuma. Probabil ca iti e foarte greu acum, dar incearca sa te gandesti doar la tine. La cine esti tu, la ce meriti tu. Incearca sa iti faci viata frumoasa tie. Scoate-o pe ea din ecuatie, linisteste-te si vei vedea ca o solutie exista.
Si inca ceva, ai doar 17 ani si cu ocazia asta poti invata deja o lectie foarte importanta, orice lucru pe care il faci in viata aduce dupa el si consecinte...
Bafta!

| AndreyG a răspuns:

Trebuie sa fie un prieten care te intelege. Vorbeste cu el, spune-i ce ai pe suflet. Poate crezi ca nimeni nu te intelege, dar sigur trebuie sa fie cineva. Pe TPU, atat ca in realitate, majoritatea oamenilor vor sa para smecheri si sunt lipsiti de suflet. Doar un prieten te poate ajuta.
Si, doar ca sa-mi expun parerea. am un prieten care la fel, este indragostit de o anume fata. El nu vede ce vad eu pentru ca o iubeste, dar fata chiar nu-l merita si il face sa sufere desi el nu merita. Uneori aparentele inseala si suntem "drogati" de mai stiu eu ce hormoni sau astre. Cum imi descrii fata, poate nu iti dai seama dar in subcostientul tau tu stii ca nu te merita. Asa ca trezeste-te si uita-te mai bine la ea si spuneti tie insuti : Eu merit ceva mai bun decat o fata care isi bate joc de mine desi eu am pus suflet in relatia noastra. Merit o fata care sa tina la mine.
Trezeste-te ..atat iti pot spune. Nu te merita

| h3r a răspuns:

Le meriți dacă ai înșelat-o.
Orice, până la asta.
Treci peste!

| h3r a răspuns:

Cine se pune cu tine?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa realizezi ca intr-o relatie e ca si cum ai construi un zid, caramida cu caramida.In momentul in care zidul capata o inclinare gresita,datorita unor,,caramizi,, puse prost, se naruie.Iar doua luni de neantelegeri, din cinci, inseamna cam 40%din relatie defectuos.Lasa regretele deoparte si analizeaza-ti puterea de autocontrol.

| VladGH a răspuns:

Nu te mai framinta mai baiete, da-o dracului, tie ti se pare ca fete nu mai sunt? Sunt ele si toate sunt la fel, nu te mai injosi in fata ei trebuie sa te tii barbat. Ai abia 17 ani si o sa vezi tu cite fete o sa-ti treaca prin chiloti laughing. Nu te simti vinovat din potriva trebuie sa te simti tu drept si o sa vezi cum o sa mearga toate bine.winking

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Bineinteles ca nu traiesti degeaba happy sa iti iasa asta din cap. Ce anume ai facut atat de grav sa merite purtarea ei? Daca stii ca ai gresit (desi iti pare rau) si ea nu te poate ierta,"da-i drumul" cum s-ar zice..las-o sa isi vada de viata ei daca o iubesti cu adevarat,caci uneori asta e cea mai mare dovada de iubire. Concentreaza-te pe tine,sa scapi de aceasta depresie: activitati placute (hobby-uri) care sa iti mai distraga atentia si mintea de la fosta iubita,iesi cu prieteni,cunoaste oameni noi,citeste,etc. Pe scurt ocupa-ti timpul cu altceva decat sa iti plangi de mila. Alege-ti o zi,descarca-te, plangi, gandeste-te, vorbeste cu tine insuti, dupa care gata..ridici capul sus, te autostimulezi si mergi mai departe. happy

| Rock10 a răspuns:

Dacă nu ai înșelat-o ce ai putut să faci atât de grav. Știi că întotdeauna când noi suntem cei care facem ceva, ni se pare mai puțin grav decât când altcineva face un lucru similar cu noi. E un fel de autojustificare.
Incearcă să te stăpânești și în nici un caz să nu ai alte porniri. (înjurături, amenințări, șantaj etc)
Ai putea încerca să obții o împăcare ( de genul: hai să rămânem măcar prieteni) și abia după o perioadă ( dacă lucrurile merg bine) să îi propui o nouă relație. O să îți ia ceva timp.
Recunosc că nu am avut genul ăsta de experiență, dar cred că e cea mai plauzibilă metodă.
Succes

| angel_4561 a răspuns:

Sunt lucruri mult mai frumoase in care iti ocupa timpul, daca ai dat in ea si reusesti sa te impaci cu ea este posibil sa se repete problema ta, eu zic sa te opresti aici cu milogeala si sa-ti continui viata

| melisa14 a răspuns:

Sincera sa fiu nu stiu ce sa zic, pentru ca daca u spui ca in ultimile 2 luni va certati mereu,nu te supara dar cred ca te insela daca nu te baga in seama sau nu vroia sa vb cu tine,nu prea stiu ce sa zic,incearca sa mai vb cu ea daca esti in acelasi liceu cu ea este bine pentru ca puteti sa vorbiti fata in fata daca nu mai incearca sa o suni, sa va intalniti undeva, daca ea nu vrea si nu accepta, inseamna ca ai pus suflet in relatie degeaba pentru ca fata aia era o curva (fara suparare) care se foloseste de toti baietii, nu prea stiu ce sa zic...asta a fost parerea mea...

| tceapraga a răspuns:

Simplu. Uit-owinking

| Tralalalalalalalalalalala a răspuns (pentru tceapraga):

Usor de zis greu de facut

| controlled92 a răspuns (pentru Tralalalalalalalalalalala):

Cu timpul ai sa te obisnuiesti, viata nu inseamna doar a avea tot ceea ce iti doresti, diferenta din satisfactie, placere, extaz, suparare si agonie. o facem chiar noi prin evenimentele pe care le traim si de care ne lovim, asta e tot frumosul la viata, asa ca treci peste problemewinking o sa mai vina si altele, si daca ai sa ai prea multe, ce ai sa faci? Invata sa fii mai optimist, chiar daca are balta peste, de ce sa dai cu bata in ea, in speranta ca poate va sari ceva? Ia-ti o undita (epitetic vorbind: nu te mai complica cu lucruri si idei, ganduri care nu-si au rostul, mai tarziu ai sa descoperi ca e asa cum ti-am zis eu chestii de genul sunt nimicuri, asta daca nu ai sa o faci de pe acum si ai sa incerci sa cauti metode prin care aceste probleme de nimic, sa zici si tu: Pfff! Le-am ciuruit! Mergi inainte baiete, metodele reprezentand undita de pescuit) FUNDA?

| bobitza06 a răspuns:

Dupa 5 luni?laughing amice lasa-te de viata daca plangi in halu ala si esti saturat sa traiesti pentru asta laughing stau de 4 ani cu iubita mea suntem logoditi si cu bune cu rele daca e sa se termine asta e frate trece dupa un timp. app venele se poarta lungi anul asta incearca altceva. pace