| dienutzza_5627 a întrebat:

Va cer ajutor in legatura cu prietenul meu pentru ca eu nu mai am nici o idee ce as putea face cu el deoarece relatia noastra e cam in fel de parca nici nu ar fi.Rezistam adica el rezista sa nu vorbim chiar si 2-3 zile deloc. Iar eu nu il sunam si ncii nu il sun asa des sa nu creada ca is asa lipicioasa si ca vreau sa ii stiu fiecare pas.Intradevar el mi-a cam gresit mult si sigur prea multe ii iert si m`am saturat ca tot sa iert, nu vreau sa il pierd ca il iubesc mult dar daca as vrea sa stau cu el de vorba in legatura cu orice mai serios despre noi el ar fi in stare sa zica pe loc ca imi da liber.As vrea sa ii spun ca dupa cate o facut nu prea am incredere in el, iar dupa comportament sa nici nu zic, nu ma suna, doar daca eu il sun atunci vorbim, iar careva zi i-am reprosat ca nu mi-a raspuns 2 zile la telefon si mi-a zis ca "aveam problema si nu puteam vb" si am zis ca daca asa vrea sa imi dea de inteles ca nu mai vrea nimic mai bine sa imi spuna si gata, dar a spus ca nu nu totul e bine si frumos. Ce as putea face? Stiu, cel mai bine ar fi sa il parasesc caci nu ma merita dar pur si simplu nu sunt in stare, simt ca mai bine il iert de kate ori e nevoie decat sa il las.crying

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Daca acum cand sunteti doar prieteni se comporta asa, cum crezi ca va fi dupa o eventuala casatorie? Cum crezi ca vei rezista o viata sa tot inghiti si sa ierti? Vei putea, crezi, sa suporti fara a avea si tu o bucurie din partea lui? Nu zic sa il parasesti, dar sa ai curaj sa-i spui cand si ce greseste. N-ai sa poti sa fii umila si umilita o viata!

4 răspunsuri:
| Iull a răspuns:

Si eu am avut o relatie asemanatoare si destul de lunga, doar ca nu era mereu indiferent, i-am iertat si eu multe, la fel ca tine. Pana la urma a reusit sa ma indeparteze de el prin acea indiferenta, am decis ca e mai bine sa punem punct si parca e mai bine asa. happy

| IrInA_3016 a răspuns:

Degeaba ti'as spune sa il parasesti pentru ca si eu sunt fata si stiu ca e naspa sa iei o asemenea decizie mai ales daca il iubesti. incearca sa fi mai rece cu el...sa vada ca daca el te lasa tu nu vei murii, ca sunt si alti baieti. daca tu ii tot dai impresia ca il iubesti enorm si ca mori dupa el, va face ce vrea cu tine pentru ca stie ca il iubesti si ca nu il lasi. daca vezi ca nu se schimba inseamna ca nu are rost sa te mai chinui... o sa suferi, dar timpul le va rezolva pe toate! :*succes!

| dienutzza_5627 explică:

Sunt constienta ca mult mai bine ar fi sa il las balta dar la ce incapatanata is nu pot lasa ca el neaga toate greselile, si astept sa il prind si sa am dovada ca totusi adevaru e la mine.Cu siguranta asta vrea sa faca cu indiferenta sa ma indeparteze.Curaj cat de cat imi fac daca e sa ii spun daca greseste dar mereu aud ca ori caut motiv de cearta ori ca nu e adevarat si mie se pare mie.Problema e si la mine ca nu pot lasa ca sa nu mi se recunoasca treaba ca uite am dreptate, stiu ca nu va face treaba asta niciodatacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca vrei totusi sa continui la nesfarsit asa...gandestete bine. eu iti sp ca my bine il lasi balta