| dixiiicomentezi a întrebat:

Stau cu un baiat de 8 luni. Si mi-e frica ca o sa il pierd doar pentru ca nu vreau sa fac dragoste cu el. Stiu ca vrea asta si nu mi-a reprosat deocamdata nimic. Dar daca o va face nu stiu cum sa ii zic ca nu vreau asta acum

6 răspunsuri:
| seby8873 a răspuns:

Vezi cum zice toata lumea 'daca te iubeste te intelege si te asteapta'. Eu cunosc fete care dupa ce au trecut pe primul act sexual cu partenerii lor au fost uimite cat de placut a fost si se intrebau mereu 'de ce nu am facut-o mai repede'. Acuma...se zice ca virginitatea (asta daca esti) e cel mai de pret sau cel mai scump lucru la o fata din cate am auzit eu dar dupa 8 luni daca nu esti pregatita sa faci dragoste cu el inseamna ca nu esti pregatita sa ai o relatie de lunga durata, iar faptul ca nu esti pregatita v-ar putea afecta relatia. In fine...chestia e ca daca nu te hotarasti curand ce vrei de fapt de la relatie nu sunt sigur ca o veti scoate cu bine la capat pentru ca din moment ce 2 persoane sunt impreuna inseamna ca se plac iar daca se plac se si doresc unul pe celalalt. La faza asta e cam complicat cu asteptatu' dupa o fata dar daca nu faci o miscare demna de o relatie lunga (ma refer la dragoste) la un moment dat el v-a renunta si va gasi pe cineva cu granitele deschise; daca intelegi unde bat. BAFTA happy

| morningstar a răspuns:

Daca te va parasi pentru ca il refuzi din motivul ca nu te simti inca pregatita pentru asta, atunci nu te merita. Barbatul care te iubeste si te merita va astepta sa decizi tu cand este momentul.

| Rawwrr a răspuns:

Daca te iubeste intelege.Ii spui ce ai pe suflet si e totul ok.Nu te stresa, te va intelege daca te iubeste.

| 12AA a răspuns:

Daca te iubesti o s ainteleaga daca nu o sa inteleaga ar trebui sa ii multumesti ca te-a scapat de o grija (adica ) ca nu te iubea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui direct,fara ocolisuri, ca nu esti pregatita pentru asta acum. Daca te iubeste sincer, va avea rabdare.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"eu te iubesc si sunt foarte fericita cu tine, dar inca nu sunt pregatita pentru sex. te rog sa-mi mai dai putin timp sa ma obisnuiesc cu ideea si va fi cu siguranta ok pentru ca eu te iubesc si sunt constienta ca va trebui sa fac si pasul asta, doar ca in momentul asta inca nu sunt pregatita."