| ancaa_1875 a întrebat:

va rog ajutati-ma! Am facut sex cu prietenul meu, neprotejat dar foarte putin, apoi am folosit prezervativul, menstruatia mi-a intarziat 3 zile, iar cand urinam aveam usturimi, acum am sangerari dar nu la fel de intense ca de obicei, in cantitati mai mici si crampe abdominale.Am inteles ca asta este un semn al sarcinii... oare sunt insarcitanta sau este vorba de vreo infectie sau raceala?

4 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

E posibil sa fi luat si ceva boala sau raceala dar e posibil sa fi si insarcinata.Nu vreau sa te sperii, dar mai sigur ca un test de sarcina, e un control ginecolog pentru ca testul nu`ti arata daca ai si ceva boala, raceala, ciuperca etc
Maine dimineata du`te urgent la medic, de preferat insotita de mama ta, sau un adult in care ai tu incredere.
Sanatate maxima iti doresc! big grin

| Silviu591 a răspuns:

Stiu ca te vei speria daca iti spun ca s-ar putea sa fii mama. dar nu spun laughing

ia un test de sarcina.

| imiplacemov a răspuns:

Sunt posibile ambele variante. Cel mai indicat este sa faci un test de sarcina. Nu este mai mult de 100 de mii si macar scapi de indoiala asta.

| Green a răspuns:

Fa un test de sarcina si vei afla.