| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma!
mi-a intarziat menstruatia mai bine de o saptamana! Prietenul meu a folosit prezervativul si nu s-a spart! am fost si racita si am luat antibiotice, poate fi si asta o cauza ca nu mi-a venit menstruatia? help plsbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Infectia poate duce la o intarziere a menstrei de 4-5, maxim 7 zile. Este bine sa faci un test de sarcina (pentru certitudine), iar daca intarzierea ajunge la 10 zile sa te duci la ginecolog (asa cum este obligatoriu).

| katy a răspuns:

Da poate fi de la raceala sigur, o dereglare hormonala, e normal sa mai intarzie 1-2 saptamani

| deedeelina a răspuns:

Eu zic asa: mergi la ginecolog cat poti tu de repede. Nu poate fi vb de o sarcina, insa dr iti va da un tratament ca sa-ti vina menstruatia. E posibil sa intarzie si de la stress, si de la un soc emotional mai puternic.

| summertime a răspuns:

E posibil sa fie si din cauza antibioticelor.Si eu am luat luna asta si mi-a intarziat.Stai linistita! Nu cred ai cum sa fii insarcinata din moment ce nu s-a spart. Data viitoare fii mai atenta!happy

| andreutza05_1656 a răspuns:

Daca zici ca a folosit prezervativ eu zic sa stai linistita se mai intampla, poate de la raceala... poate de la vreme...

| nikym a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri... sper sa fie cum spuneti voi...happy