| Teiubesccatdoi a întrebat:

Buna TPU.
Eu am un prieten de 1 an si aproape 2 luni... de 1 sapt nu ne-am mai intalnit. la tel nu prea vorbim dar astazi am vorbit. a zis ca vorbesc ciudat, dar nu stiu in ce sens.
Intr-adevar tin la el Dar vreau sa ne vedem mai des... sa comunicam mai mult.
De cateva zile a inceput sa-mi cam placa de prietenul lui of. nu pot sa am o relatie cu el.
La prietenul meu tin mult si nu pot da cu piciorul la relatie pana la urma e un an la mijloc nu vreau sa creada,, ca imi bat joc de el. Dar si cand il vad pe celalalt baiat. ma inrosesc si parca am un gol in stomac.Of ma simt asa naspa
In fine. Prietenul meu e cam indiferen. Noi am fost despartiti iar el a stat cu una din prietenele mele, am suferit enorm. am crezut ca mor dar am fost doar o luna despartiti dupa ne-am inpacat tipm de 2 aile la tel nu mi-a raspuns la tel azi cand l-am intrebat dc mi-a dat niste scuze stupide, El nu vrea sa desparta de mine pentru. ca mia spus-o si azi, Dar eu nu stiu ce sa mai cred voi ce ziceti? L-am intrebat azi daca mai sunem impreuna ca nu mai stiu ce sa cred iar el a zis ca Da. Daca nu ne-am mai intalnit nu prea mai vb ce sa cred? Azi la scoala m-am enervat si am inceput sa tip la el, el ca de obicei a luat-o ca pe o gluma si radea.iar eu i-am dat o palma Iar el Nu s-a suparat, M-a intrebat ce am.
Si de cele mai multe ori eu ma bag cu el in seama infara de cand suntem la scoala., la scoala el vine si ma baga in seama
Oare ma Iubeste,,?
Intr-adevar pe facebook ma comort intr-un fel si fata-n, fata in alt fel
Ce sa fac sa ma comport cat mai bine cu prietenul meu?
Cum sa ma comport cu el?

Va rog spuneti-mi cum sa il conving sa ne intalnim trebuie sa vorbesc cu el si el mereu gaseste scuze,, :'(
Si cu baiatul celalalt ce sa fac, sa nu ma mai gandesc la el sa ma rezum docamdata doar la prietenul meu actual.
Fundaa

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca bine ar fi sa luati o pauza; se practica asta si-n relatii serioase, definitive.De ce nu ai proceda si tu la fel? Se vor sedimenta sentimentele tale si-ale lui si dupa doua saptamani sa zicem, vedeti in ce directie o luati.Ii poti propune asta si dupa cele doua saptamani decideti amandoi ce vreti sa faceti, mai sunteti sau nu impreuna?

| Teiubesccatdoi explică (pentru Mihaela1964):

Da suntem inca impreuna

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Teiubesccatdoi):

Faci cum crezi tu ca e mai bine.happy