| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma sa imi recuperez prietenu! Mentionez ca am 16 ani sa nu ma trezesc cu anumite persoane ca zic ca am 13 ani!
Sa incepem!
Prietena mea se tot da la baiatu de care imi place si el ma iubeste! Mia umblat in tel.si ia luat nr de tel a lui X (baiatu).Si nu stiu ce sms ia trimis dar X incepe sa prinda sentimente pentru ea!
X ma iubea pana sa apara asa zisa prietena! Mentionez cand am avut o relatie cu un baiat, mai mereu se baga in seama si ne despartea! Ori ea zicea prosti despre mine! Ori nu stiu!
Pe la spate ii dadea intalniri lui X! X imi spunea ca o sa ma astepte si ca o sa fim impreuna! Ca ma iubeste mult!
Dar a aparut aceasta asa zisa prietena si totu s-a dus de rapa!
Aseara l-am intrebat pe X daca ma mai iubeste, a evitat subiectu si nu mi-a zis! Dar cand l-am intrebat daca o place pe Iulia(prietena mea asa zisa), el mi-a zis ca da!
M-am saturat sa plang pentru ce?
Am plans o saptamana intreaga!
Cum se zice prietenu la nevoie se cunoaste! Si vad ce prietena mi-a fost iulia! O urasc enorm pe fata asta!

Va rog ajutati-ma sa il recuperez pe X cred ca inca mai are sentimente pentru mine dar il opreste Iulia!

p.s-vot+funda!
plzzzzzzzz ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Pitzipoanca a răspuns:

Salut!
Am patit si eu ceva similarhappy.
Din pacate, nu prea ai ce sa faci. Ce poti face e sa te asiguri ca tarfa aia nu-ti mai ajunge la telefon si/sau la iubiti.
Ai putea sa incerci sa le arati tuturor ce fata are, dar nu te ajuta cu nimic.
Pe tipul asta de acum, poti sa-l uiti. Daca te placea cu adevarat, ii facea vant la aia, nu statea ca prostul.
Cu ea incearca sa rupi orice relatie, evit-o pe cat posibil.
Ai grija de tine. Te pup

5 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat pana sa apara ea, te-ar iubi la fel si acum.Se pare ca si-a cam schimbat sentimentele, deci ele nu erau de la inceput serioase.Nu merita sa te consumi pentru el, considera ca el te-a pierdut prin iubirea lui nesincera.Gandeste-te ca desi l-ai recupera, sa zicem, acum, dupa ar gasi pe altcineva si s-ar repeta povestea.Nu merita.Da-l incolo soro, ca-s mii ca el.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Ce neserios este! Si prietena aia a ta sigur nu iti este prietena daca iti fura toti iubitii. Este doar un parazit uman si probabil de invidie ca tu ai un asemenea succes la băieţi încerca să vă despartă.
Pune-l pe baiat sa aleaga :fie tu, fie asa zisa prietenă a ta. Dacă te alege pe tine pune-l sa promita ca astfel de incidente nu o sa se mai repete. Daca o alege pe ea, lasă-i, nici Iulia nu ţi-a fost o prietena adevarata şi nici baiatul ala nu te-a iubit cu adevarat.Se merita unul pe celalat! Vei gasi sigur ceva mai bun decat ei, crede-ma! Daca chiar mai are sentimente pentru tine nu s-ar fi lasat asa de usor agăţat de Iulia.
Trebuie sa aveti o discutie tot trei si atunci lucrurile se vor clarifica

| PrettySmile a răspuns:

Uita-l,nu te merita, mai devreme sau mai tirziu v-a realiza cine ai fost cu adevarat...

| papushyka_5572 a răspuns:

Buna...sa iti spun am avut si eu o intimplare la fel, poti sa intri la mine si sa vezi..am postat problema, ei ce pot sa iti zic? acel baiat daca teea iubit intr-adevar atunci va trece peste aceasta aventura cu Iulia.Eu am trecut peste aceasta si acum sunt impreuna cu el.Deci Bafta happy si sper sa va impacati, nu este vina lui draga, deoarece nu ii poti porunci inimii, aici vina este a Iuliei.Ea nu este o prietena, si eu cred ca decum tia impiedicat relatia cu primul tau iubit trebuia sa ii spui vreo' doua vorbe astfel incit sa se lase ...Deci multa Bafta!

| VasileStefan a răspuns:

Iti dau un sfat, uital... este neserios!