| notperfect a întrebat:

Buna TPU deci va rog sa ma ajutati cu o problema: La un baiat ii place de mine de mult timp si mie nu-mi place de el chiar si asa am incercat sa-l fac fericit trimitandu-i :* love struck si chestii din astea pe mess imi tot zicea ca ma iubeste mnaah si ii ziceam si eu inapoi chiar daca nu era adevarat ca sa-l fac fericit dupa un timp am cunoscut un baiat ( prieten cu el ) si mie o inceput sa-mi placa de el si lui de mine. dupa 2 zile dupa ce l-am cunoscut baiatu respectiv mi-a marturistit ca-i place de mine iar eu i-am zis ca si mie imi place de el. Baiatu m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el fara sa stie baiatul care imi tot zicea ca ma iubeste si de care mie nu-mi place. ( Trebuie sa mentionez ca baiatu de care nu-mi plc. mi-a spus ca daca eu m-as baga cu altcineva el se arunca in fantana ) Eu i-am zis ca da baiatului de care-mi place. Dupa 2 zile dupa ce am fost impr. Baiatu de care nu-mi plc vazand ca suntem asa apropiati si-a dat seama ca suntem impreuna iar baiatu de care-mi place mi-a spus ca nu putem fi impreuna din cauza luicrying. Va rog spuneti-mi ce sa fac ma simt uribil sad

Răspuns Câştigător
| LittleRose a răspuns:

Nimeni nu are dreptul sa judece o alta persoana! Draga mea inteleg.Intr-o astfel de situatie simti ca nu mai ai iesire.Parerea mea ar fi sa-i spui baiatului care te place ca vrei sa iei o pauza de la el,sa stai cu alti baieti, ca veti fi in continuare prieteni, nimic nu se va schimba si ca daca te iubeste sa inteleaga pentru ca in felul asta iti poate demonstra ca el e cu adevarat diferit si nu te va dezamagi.Vei vedea ca o sa inteleaga. Apoi cine stie, sunt sanse mari sa te simti atrasa de el si sa fiti impreuna.Cel mai bine e sa iti indrepti fata catre dragostea de care esti sigura ca nu te va dezamagi.Baiatul care te place imi pare special.Nu multi mai tin la o fata in ziua de azi.Mult succes scumpa mea:*. Sper ca te-am ajutat.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ai vina ca i-ai zis celui de care nu-ti place ca il iubesti si asta demonstreaza ca nu esti o persoana serioasa acum suporti minciuna care ai zis-o.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Gaseste-i o alta pr celui care zicea ca se arunca in fantana :d

| Elisa a răspuns:

Lasa-i in pace pe aman2. Gasesteti altul care stie sa nu te lase la greu, pe care il placi si care te place. Daca te placea cu adevarat nu te lasa.

funda?

| marculescumihai a răspuns:

Chiar daca nu o sa-ti placa raspunsul cam meriti ce ti se intampla.Te-ai jucat cu sentimentele cuiva fara sa-ti pese ce se va intampla cand va afla adevarul.

| CynicalCunt a răspuns:

Arunca-te tu in fantana si rezolvi tothappy.

| notperfect explică:

Misogin: da am zis-o doar ca atunci cand am zis ca-l iubesc ma refeream ca prieten nu ca iubittongue

| notperfect explică:

Little Rose: Meersi de sfat! :*:*

| buinciucandrea a răspuns:

Trebuie sa ii spui ca va potriviti si celuilalt care a zis ca se arunca in fantana spune-i ca nu se sfarseste lumea cu tine mai sunt fete la greu
oricine are trei iubiri adevarate
darcand ii explici fii atenta la reactie trebuie sa stii cand sa te opresti