| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati urgent cu o chestie pentru ca sunt cam confuza! eu sunt cu un baiat de 7 luni iar inainte sa fie cu mine a fost cu o prietena de'a mea(relatia lor a durat 8 luni) iar ea la iubit foarte mult dar si el pe ea. de cand s-a pus cu mine el zice ca nu o mai iubeste sau o place dar nu stiu de ce simturile mele nu spun asta. cateodata avem momente cand vorbim foarte deschis iar el mi-a spus ca la inceputul relatiei(in prima luna)o mai iubea dar dupa o luna pana acum sentimentele lui fata de ea au disparut.de cealalta parte acea prietena sustine ca mai are sentimente fata de el si acum.(nu mi-a spus mie ci unei alte prietene de-ale mele a zis ca atunci cand el era cu mine el a mai intrebato daca ea mai vrea sa fie cu el iar el a mai zis ca daca ea accepta el poate sa renunte la mine si sa isi continue relatia cu ea) si mentionez totodata ca eu sunt o fire foarte geloasa! chestiile astea mau cam pus pe ganduri iar nu stiu de ce cateodata am senzatia ca el mai tine la ea sau ca ma inseala :-( va rog ajutati-ma si pe mine cu niste pareri ceva sau cu sfaturi. plizzz cat mai repede. dau fundita:-)

1 răspuns:
| amy18 a răspuns:

Buna si eu am fost in situatia ta si sunt si eu fff geloasa. Poate ca fosta lui iubita nu ii e totuna ca voi sunteti impreuna, ar trebui sa ai putina incredere in el si in tine.Eu cand am fost in situatia ta.Mi-am spus asa: daca el ma iubeste atn va sta cu mine daca nu atn sa se duca la ea, baieti sunt nu inseamna ca el va fi ultimul.eu am lasat gelozia deoparte si am fost mai indiferenta cuc iubi meu si el mereu ma intreba ce e cu mine, mereu ii spuneam cca nimic, a devenit foarte dulce cu mine si acum e bine.Asa ca sfatul meu e sa incerci sa ai incredere in el sa lasi putin gelozia deoparte si fi putin mai indiferenta cu el, si daca e sa fiti impreuna atn el iti va acorda mai multa atentie si asa iti vei da seama daca te iubeste sau nu, daca te iubeste mereu te va intreba ce e cu tine daca observi ca nu te baga in seama atn mai bine il lasi in pace ca nu e de tine sper sa iti fiu de folos