| AdinaCrissa a întrebat:

va rog din suflet sa imi cititi intrebarea! Eu am 15, el 20. E plecat din tara, ne vedem doar vreo 2 luni pe an(in total), deci ne vedem de vreo 2-3 ori pe an. Ne iubim ff mult, si cu toate ca imi e ff greu fara el, intr-o buna zi el se va muta inapoi in tara(s-a stabilit acolo pentru ca are serviciu). E plecat de 13 ani si vrea cu nerabdare ca situatia din romania sa se imbunateasca, pentru ca acolo castiga ff bine si nu ar putea rezista cu un salariu de nimic, ca cel de aici.
E primul meu iubit, avem un an impreuna, ma iubeste enorm, nu ar putea vreodata sa isi bata joc de mine sau sa profite, sau sa faca gesturi mai indecente, pentru ca are ganduri ff seriose cu mine, mi-a spus de la inceput. Vorbim zilnic pe mess cate 3 ore, ma suna in fiecare zi cate o ora, chiar daca e din afara tarii. Imi spune adesea ca ma vede ca fiind fata perfecta pentru a avea un viitor cu mine, peste vreo 8-10 ani, etc.
Dar eu i-am mai zis sa lasam lucrurile sa vina de la sine, pentru ca, desi il iubesc enorm, nu stiu cat o sa pot sa il tot astept, pentru ca are de gand sa mai stea vreo 3, 4, 5 ani acolo. Nu as vrea sa ma trezesc pe la 19-20 de ani ca l-am asteptat atat, ca nu am iesit cu niciun alt baiat, doar pentru ca m-as fi simtit aiurea dupa aceea, si ca toate prietenele mele au iesit cu iubitii lor, numai eu singura...si apoi sa ne despartim.
Ok, sa zicem ca intr-un final se muta aici, dar... e o chestie putin mai jenanta:
Eu am 15 ani si am 1.68 cam asa, iar el are EXACT aceeasi inaltime ca a mea. Eu nu pot sa imi iau tocuri cand ies cu el, pentru ca as fi mai inalta decat el. Eu sunt innebunita dupa tot felul de pantofi, sandale etc cu toc, si nu as vrea ca pe viitor sa renunt la ele din cauza ca el e mica de inaltime.
Bine, sa zic ca as renunta la tocuri, dar...eu am 15 ani si mi-e frica sa nu ma fac mai inalta decat el. Poate la vara cand o sa vina o sa se ridice pe varfuri la minelaughing Doamne fereste.
Nu sunt superficiala, dar nu mi-ar placea ca altii sa rada de noi, sau sa ma aplec la ellaughing. Multe fete imi zic: vai fata daca te faci mai inalta ca el? logic ca o sa trebuiasca sa va despartiti ca doar nu vrei sa se ridice pe varfuri ca s a te sarute?laughing".
Voi ce sfat imi dati in legatura cu:
1. sa-l astept atatia ani? merita sa imi pierd adolescenta doar ca in final sa fiu cu el?
2. are ceva daca va fi singurul meu iubit toata viata?
3. ce ati face in locul meu daca ati fi mai inalta decat iubitul?
Funda, normal, si va rog sa fiti seriosi.
P. S. daca vreti mai multe informatii, citit si celelalte intrebari!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Salut vad ca tot esti cu gandul la el asa cum eu sunt cu gandul la trailer, nu mai e mult si vin in tara sa dau de categorii apoi ma angajez, cu Dumnezeu inainte si am sperante. Poti sa-l astepti cat vrei dar daca mai sta ani buni pe acolo nu-i vad rostul.

| mgtow a răspuns:

In Romania niciodata nu va fi bine, cand termini studiile poti pleca cu el acolo unde este sau poate sa vina in tara si il iau cu mine daca e (in caz ca ii place meseria) daca nu se descurca el nu e problema, tot Romania e in sufletul nostru si nu conteaza daca se traieste bine sau rau macar viata sa o ducem pana la capat si sa fim oameni de treaba cu cine merita ca Dumnezeu ne vede.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Pff am stat si am citit raspunsurile catorva care zic sa faci 18 ani si sa pleci la el.Aicea intervine o problema foarte mare:parintii.Ei daca nu sunt de acord sa pleci tu, oricat de incapatanata ai fi, tot o sa accepti ce vor ei ca pana la urma nu iti poti lasa prietenii/familia pentru un baiat care il gasesti la tot pasul.
1.nu are rost sa astepti atat timp dupa cineva, dar aicea ai gresit si tu ca ii stiai situatia lui si tot te-ai combinat cu el si il "obligi"sa vina in RO pentru ca sa fiti voi doi fericiti
2.nimeni nu are "un/o singur/a iubit/a" in viata
3. daca eu as fi mai pitic ca prietena mea atuncea o sa port adidasi cu talpa mai mare sau incerc sa merg mai cu capul ridicat sa par mai inalt(cica)

| LadyGA a răspuns:

Buna! sa trecem rapid prin chestia cu inaltimea, asta nu ar fi cea mai mare problema, crede-ma. cu distanta e aiurea tare. singura solutie e ca tu sa astepti sa implinesti 18 ani si sa poti pleca la el, studii se pot face si in alta parte, nu e vb de asta. dar si asta cere timp, deci tot trebuie sa il astepti. nu e grav ca nu ai avut pe altcineva niciodata, dar sunt cateva posibilitati ca tu sa nu cunosti exact iubirea. e greu, mai ales ca dupa ceva timp e probabil sa realizezi ca nici macar nu il iubesti, ca ai pierdut timp si altele. esti la o varsta frumoasa, o varsta la care tu ar trebui sa iesi, sa te indragostesti, sa ai prima suferinta din dragoste, chestiile astea. stiu ca nu suna prea bine ce o sa zic, dar nu poti garanta ca tu o sa mai aceleasi sentimente peste un timp, la el e posibil, pentru ca e mai trecut prin viata. nici nu stiu cum sa iti spun exact. tu daca il iubesti si daca simti ca il poti astepta, e bine. dar daca esti confuza si nu stii exact cum si ce, ia o pauza, incearca sa iesi si cu altcineva, iesi in lume... dupa o sa iti dai seama de multe. bafta multa!

| logatcamembru a răspuns:

1.nu cred ca ar trebui sa stai atat.prea mult. fara supii
2.nu are nimic, daca nu te indragostesti de altu...ar insemna ca-l iubesti prea mult. love struck:*
3.nu as face nimic,cand iubesti uiti de parerea altora.love struck
iti recomand ca tot ce ai sc aici pe TPU sa ii sp Lui acelasi lucru, si sa vezii cum reactioneaza, cerei parerea, spune-i daca mai poti sau nu sal astepti. spune-i adv si tot ce simti tu. baftalove strucklove struckpwp:*

| Aditzu a răspuns:

In ce situatie te-ai bagat mai fata.
3.(ca e mai usor) nu mi-ar pasa daca as fi in locul tau.el o sa fie mai afectat decat tine ca e mai scund
2. da are.si chiar nu prea am idei sa zic de ce. poate cineva o s-o faca, dar Are.
ai tai ce zic de chestia asta? 1. sincer eu nu l-as astepta daca as fi in locul tau. poate nu e el alesul si pierzi alte optiuni.
nu stiu ce sa zic o sa urmaresc intrebarea sa vad ce mai zic si altii. cel putin daca zice vreunu ceva ce nu trebuie sa il corectez astfel incat sa nu te induca in eroare. tongue. cel putin asta sa pot face pentru tine. bafta multa