| flor_4630 a întrebat:

va rog mult sa-mi raspundeti urgent. iau anticonceptionale Novinette de 5 luni si totul a fost foarte bine. mi s-a intamplat sa uit o pastila.am luat-o a doua zi pe seara si apoi pe urmatoarea la interval de 2 ore.problema este ca sunt in a saptea zi de pauza si nu mi-a venit! am facut un test si a iesit negativ. Ce sa fac? sa incep o noua folie sau a astept sa-mi vina? credeti ca sunt insarcinata?

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Atata timp cat ai respectat si ai luat in fiecare zi si cam la aceeasi ora nu ai cum, nu te ingrijora o sa iti vina maine sigur. Poate ai si racit putin.Nu te panica mai ales ca ai facut si test.

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Sunt Curios daca acele pastile le ai luat dupa sfatul medicului s au dupa sfatul. cine stie de unde ai auzit smd.asa ce cel mai bine este sa te duci la medicul Ginecolog si sa ti prescrie anticonceptionalele care ti se potrivesc cel mai bine.ok? si sincer sunt si eu curios cind ai fost ultima oara la un medic ginecolog.nu ca m ar interesa asa foarte mult doar pentru.

| flor_4630 explică:

Ms mult pentru rasp.ionela22 ai avut dreptate.a doua zi mi-a venit

| SlimShady_8054 a răspuns:

Nu, nu esti. Din cauza ca ai uitat acea pastila sa dereglat putin, o sa revina in ceva timp, nu te speria.