| nikol3 a întrebat:

va rog sa ma ajutat si pe mine cu ceva:acum cateva zile mi-am inceput viata sexuala. iar dupa penetrare mi-a curs foarte mult sange.si a doua zi foarte putin.nu inteleg din ce cauza! ma poate ajuta si pe mine cineva sa deslusesc misterul?

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Ţi-a curs sânge pentru că odată cu contactul sexual ţi s-a rupt o porţiune de piele numită himen. Sângerarea asta nu e doar pe moment, ci poate persista chiar şi două-trei zile.
Poate ar trebui să îţi lărgeşti minimul de educaţie sexuală înainte să mai treci şi la alte fapte.

| Ellenna a răspuns:

Cred ca himenul tau a fost foarte vascularizat si de acea a curs atat de mult sange. A doua zi nu stiu de ce a curs... Du-te la un consult, la un medic specializat si discuta cu el. El stie cel mai bine daca e o problema grava, sau e din cauza ca a fost himenul foarte vascularizat

| Acadeeeaa a răspuns:

Pai acela era himenul tau care s-a rupt si de aia a curs sangebig grin

| MuñequitaLoka a răspuns:

Cati ani ai?
este absolut normal, ai fost dezvirginata. la fiecare fata este diferit, la unele le curge sange mai mult chiar si a doua zi la altele nu le curde deloc.
nu este nici un mister happy

| Bellatris a răspuns:

Sa deslusesti misterul? Sangele este de la ruperea himenului.

| Predat0r a răspuns:

Te-ai dezvirginat big grin

| adrisss a răspuns:

Bunahappy pai pana acum atunci ai fost virginahappy si in timpul penetrarii ti s-a rupt himenul... stai linistita asa e aproape la toate fetele happy

| nikol3 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi si pareri.stiu din ce cauza imi curge sange... ceea ce nu intelegeam este faptul ca am sangerat mult si inca mai sangerez dar foarte putin.si este a3a zi.va multumesc din nou