| anonim11 a întrebat:

Am o colega in clasa mea care este foarte populara.
Sunt prietena cu ea, insa tot nu reusesc sa inteleg cum este asa de populara.
Note bune nu are, si toata ziua face figuri ca sa o placa altii.
Nu ca as fi invidioasa, dar demult incerc sa deslusesc misterul popularitatii ei.
Nu a fost de la inceput asa.
Dupa vara trecuta s`a schimbat foarte mult.
M-ati putea ajuta?

8 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Pt ca pur si simplu -E mai tare laughing

| Mya a răspuns:

Nu trebuie sa fii cel mai inteligent din clasa ca sa fii popular big grin Atitudinea conteaza foarte mult! Iar ea probabil este foarte sociabila si stie sa-i faca pe cei din jur sa se simta bine in compania ei...

| adi a răspuns:

Poate e populara in sensul negativ(toata lumea o vede ca pe o pitipoanca).
Depinde si pe unde(cu cine) si-a pierdut ea vara trecuta.

| adynna_8265 a răspuns:

Probabil si-a schimbat lookul sau comportamentul...la un moment dat toata lumea se schimba...incearca si tu sa fii mai comunicativa cu cei din jurul tau...nu stiu ce sa zic...eu sunt populara si la scoala si in oras pentru ca am multi prieteni si fete si baieti, mai mult baieti k fetele sunt perverse.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"toata ziua face figuri ca sa o placa altii"
ia exemplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa stai in umbra k vei avea de castigat.
Acuma nu se stie daca intr-adevar toata lumea o place sau e numai de fatada. poate ca tu daca esti prietena ei nu ai auzit vorbe.( gandeste-te daca face o prostie, toata scoala o sa afle) asa ca mai bine in umbra si sa-i dirijezi pe ceilanti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fii tu insuti cu cei din jur si fii in pielea ta comportate asa cum te simti mai bine si mai increzut

| onix a răspuns:

Eu cred ca este o maimutica care se schimba dupa vreme ...adica vede pe unu care e mai popular si zice " hai sa fiu si eu popular ca el"vede pe latu care rocker" hai sa fiu si eu rocker" bine zis maimutica big grin