| Alexandru_Paul_1994_5ple a întrebat:

Buna, Va rog sa ma ajutati, am intretinut relatii sexuale cu prietena mea si masturbat, mentionez inaintea fiecarui act spalare cu sapun sanitar, facut cu prezervativ si acesta testat pe urma, fiind nespart, la fiecare masturbare spalare din abundenta cu sapun si apa! Si ciclul intarzie sa vina sad. A venit pe 13 Februarie luna trecuta si deja suntem in 18 Februarie, cat este normal sa intarzie, credeti ca s-a intamplat ceva? Sunt foarte stresat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care CICLURILE MENSTRUALE ale prietenei tale au de regula/obicei caracteristica principala de a se produce in mod imprevizibil, in acest caz ciclul menstrual este de tip NEREGULAT si din acest motiv lungimea ca numar de zile poate sa difere de la un ciclu la altul uneori chiar foarte mult. In concluzie este gresita exprimarea folosita de ''intarziere'' fiindca de fapt NU este vorba de asa ceva ci pur si simplu de un ciclu menstrual mai lung fata de precedent. Se apreciaza ca o lungire a actualului ciclu cu 5-7 zile in plus fata de ciclul menstrual anterior nu trebuie sa provoace motive de ingrijorare fiindca un ciclu menstrual cu lungimea de 35 de zile este considerate ca fiind NORMALA d.p.d.v. medical. Semne de alarmare de luat in seama/considerare incep din momentul in care ciclul menstrual se lungeste peste numarul de 35-42 de zile. In astfel de cazuri se face ''vinovat'' de situatia creata, activitatea hormonala mai mult sau mai putin dereglata. O consultatie endocrinologica ar fi binevenita. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Theodor6x9x6 a răspuns:

Chiar daca prezervativul e nespart, nu stiu ce sa zic despre tine.
Te-ai spalat cu sapun sanitar si pe creier sau ce? Bai prietene oamenii adevarati nu se ling in anus ca si tine, nu ma intereseaza ce si cum dar trebuie unele lucruri sa se opreasca. Eu odata am mers cu Mocanita prin munti si simteam ca levitez ca pe ISS. Nu stiu sincer ce concentratie de legale trebuie injectata pentru a vedea lucrurile dintr-o perspectiva atat de ambigua, dar sa stii ca homosexualitatea aici in Romania cel putin e vazuta cu alti ochi.
BReb

| LoveSleep a răspuns (pentru Theodor6x9x6):

Ai un profil de Facebook sau ceva? Vreau să te cunosc.