| KatherineSophia a întrebat:

va rog sa ma ajutati, iau anticonceptionale de 2 luni, am terminat al 2 lea blister. dupa primul blister am avut menstruatie in a 4a zii de pauza. a fost o menstruatie normala, dupa am inceput al 2 lea blister am fost atenta nu am uitat pastile, dar recunosc ca nu le-am luat tot timpu la fix, am intarziat cateodata 2 min, 5 min si de 2 ori si 15 minute.tin sa va spun ca mi-am scos o masea si mi-a facut injectie. are vreun efect de asupra medicamentului? sex am facut tot timpul cu prezervativ luna asta. dar sunt in a 3a zii de pauza si nu am menstruatie inca? pot fi insarcinata? chiar daca am folosit 2 moduri de a ma proteja? ( anticonceptionale + prezervativ )

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca prima oara ti-a venit in a patra zi de pauza, este foarte probabil ca si acum menstruatia sa apara in ziua a patra sau a cincea. Trebuie sa mai ai rabdare deocamdata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că poate fi vorba de o sarcină, stai LINIŞTITĂ!

Din moment ce, după primul blister, ai avut menstră a 4-a zi, cel mai probabil, şi acum va veni în a 4-a zi.

Oricum, menstruaţia poate începe ORICÂND în cele 7 zile de pauză!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

E normal, de obicei ciclu apare după 2-3 zile de la terminarea Blisterului și se va opri la o zi, două după ce începi pe al doilea după pauza de 7 zile.

| Azµre a răspuns:

Data viitoare fii mai atentă, iar dacă ai nelămuriri mergi la medicul ginecolog care ți le-a prescris.

| Elsker a răspuns:

Nu ai ramas gravida. Menstruatia iti va veni in a4.a zi.

| cocoloc a răspuns:

E imposibil sa ramai, doar daca nu esti fecioara maria! intarzie, dar vine! calmeaza-te