| nadialupu567 a întrebat:

Bună, iau anticonceptionale yasmin de 2 ani, între 20-26 mai am luat antibiotic, eram la ultimele 3 pastile din blister apoi am intrat în perioada de pauza, în 26 mai mi-a venit menstruatia iar în 30 mai am început alt blister(fiind ultima zi de menstruatie), azi în 2 iunie am avut contact sexual neprotejat (la a 4 a pastila din alt blister), a folosit metoda retragerii, nu știu dacă a ajuns măcar puțin, sunt șanse sa rămân însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Buna ziua.
Avand in vedere cele prezentate, aveti o continuitate a medicamentatiei anticonceptionale, ceea ce ar insemna ca sansele de a ramane insarcinata, sa fie mici!
Va recomand sa mergeti la un consult medical specialist, pentru a fi sigura de acest lucru, de a va putea realiza analize sau tratament conform caruia, sa aveti sanse minime de a ramane insarcinata.
Aici doamnele, femeile, domnisoarele si persoanele care va vor raspunde, va vor raspunde din punctul de vedere al reactiei si experientei organismului sau.
O zi frumoasa si sper sa faceti alegerea corecta!