| Loly83 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine. Si multumesc pentru cei care o sa citeasca toata povestea. Deci s-a bagat in seama cu mine pe facebook un baiat acum 2-3 saptamani, am inceput sa devenim cei mai buni prieteni, el e genul care sufera mult. Mereu il consolam, ii aratam ca imi pasa, ma lua mereu cu vorbe gen daca ziceam ca iubesc engleza, intreba daca pe el nu il iubesc, chestii. ba odata a zis ca place o fata cu initiala A (adica de la numele meu), candam intrebat daca glumeste nu mi-a raspuns, dar asa m-am indragostit si eu incet incet de el, mereu imi zicea vorbe dulci de exemplu "te incalzesc eu" dar cand am incercat sa ii zic pe ocolite ca il plac a zis ca "nu intelege de ce" si chestii... Si cand am vazut ce zice, am mintit si am zis ca nu plac pe nimeni apoi s-a suparat si a iesit. Si aici vreau sa mentionez ca zilnic ma inebunea sa ii spun de cine imi place. Mi-a zis la un moment dat ca are nevoie de timp, i-am dat timp, dar de cand cu asta tot rece vorbea cu mine. Ba acum de 2-3 zile ii scriu si vede dar nu raspunde. Si ieri cand m-a vazut a zambit dar eu m-am uitat urat la el. Nu il mai inteleg sa mor eu, adica pe facebook nici nu ma mai baga in seama si in realy imi zambeste, in fine, va rog sa-mi ziceti si mie ce as putea intelege din povestea asta, ma place sau mi se pare mie? Multumesc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ti se pare tie.

| AndreiTudose a răspuns:

In general fetele si nu spun de tine, spun in general, asteapta ca baiatul sa faca primul pas in initierea unei relatii. Rar mai intalnesti fete care spun primele "te iubesc" sau "vreau sa fiu cu tine". Asa ca fa ce zic eu. Propune-i sa iesiti la un suc, acolo totul se va afla. Daca te place, daca nu. Tu stai de vorba cu el, cum vorbeai pe facebook si incearca sa vezi ce comportament are. Daca da semne ca este timid sau ce stiu eu ce va face el, incearca sa vorbesti cu el un subiect mai delicat. Daca vezi ca tot nu face el primul pas, fa-l tu. Si incearca sa te duci intr-un local gen sa existe canapele, sa stai aproape de el.

| pantera30 a răspuns:

Buna LOLY se poate sa fie genul gagicar dar genul care agata pe reteke sociale si mai putin in viata reala asa ca ai grija cu el sa nu fi o aventura poate nu te ia in serios si e genul aventurier. Nu e de facut casa cu el momentan. Deocamdata lasa sa mai treaca timpu sa va cunoasteti mai bine dar nu online ci la o cafea etc fata in fata mult noroc astept vesti.

| Long_John_1976 a răspuns:

Pai problema e ca ai mintit si i-ai zis ca nu iubesti pe nimeni. Dupa aceea cand el a zambit tu te-ai uitat urat. Ce sa inteleaga? Eu as intelege ca iti bati joc de el. Fii sincera, zi ce simti si nu mai da semne contradictorii ca fuge omul ca speriat. Simplu. Porneste de la sinceritate si vei ajunge departe... daca nu e prea tarziu si isi cauta pe alta. Spor!