| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa nu ma judecati! Am 16 ani jumate. Acum un an am cunoscut un baiat din acelasi liceu(tot 16 jum). Am inceput sa vorbim mereu,in fiecare zi.El era "mort dupa mine"(ma cauta nonstop chiar daca il alungam,vorbeam "urat" cu el,il ignoram) dar eu doar ma consolam cu el pentru ca eram indragostita de altul. Dar vazand ca el nu renunta la mine, si ma cauta si imi spune mereu ca ma iubeste(mi-a spus de 3 ori sa fim impreuna,dar l-am refuzat ca eram indragostita de celalalt). Dupa am inceput sa ma indragostesc de el nebuneste,sa fiu dependenta de el. El acum stie ca sunt moarta dupa el, dar acum nu vrea sa mai fim impreuna.Mi-a propus sa merg la el acasa(si eu nevrand sa-l pierd am acceptat). Am fost la el acasa de doua ori si i-am facut sex oral.De cand s-a intamplat asta,nu ma mai cauta ca inainte,adica ma cauta doar cand sa merg la el,ma simt folosita.Iar mie nu-mi place asta, el nu realizeaza ca fac toate astea pentru ca il iubesc.El nu mai e baiatul de care m-am indragostit.Sa nu ma credeti curva,dar e singurul baiat caruia i-am facut asta(eu as vrea sa-mi pierd si virginitatea cu el), toti ma stiu de o fata cuminte,serioasa,la locul ei. Va rog cum il fac sa se schimbe? Sa fie ca inainte? sad Stiu ca sunt o mare,mare proasta, dar il iubesc...Cum il fac sa ma vrea ca inainte?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Uite inainte de toate trebuie sa intelegi cateva lucruri.A fi curva nu are legatura cu sexu oral.Sexu oral se practica in cupluri si nu e legat de a fi curva. Multe fete o fac, ba chiar e sa zic asa un fel de a mai experimenta ceva nou.Acum depinde si de partener.Baietii difera si fiecare are modu lui de abordare.Pot spune ca sunt baietii care te pot face sa le faci sex oral de placere, pot sa te faca sa te implici si sa nu te simti folosita.Ba chiar ca partenera sa nu se simta folosita pot propune sa fie reciproc.Personal ca baiat cred ca orice fata oricat ar fi de contra sexului oral daca ii spui ca ii faci si tu ei, cred ca o sa accepte. Deci elimini automat problema folosirii.Acum sa revenim la ceea ce spuneai tu.Pot sa incep prin a spune ca ai fost egoista atunci cand el te iubea si practic te implora sa fi cu el, dar deh asa sunt fetele, nu observa cine tine la ele cu adevarat si se trezesc prea tarziu.Acum nu pot sa spun ca el procedeaza corecta dar crede-ma ca daca ai fi acceptat cand ti-a zis sa fi cu el prima oara lucrurile ar fi stat altfel.Incearca sa nu te mai duci la el pentru inceput ca sa eviti sa ii mai faci sex oral sau daca el vrea asta poti sa ii spui ca si tu vrei. Sunt curios ce spune.Cel putin eu cu fosta asa faceam.Nu am reusit sa o determin sa imi faca decat numai cand am acceptat sa fie reciproc.Asa nu o sa mai ai senzatia ca esti folosita.e Reciproc. Poti dealfel sa vb cu el serios si sa ii spui asa. Uite x stiu ca am fost poate rea si nu ti-am dat o sansa atunci cand ai vrut dar am gresit si daca m-ai iubit cum ai spus ar trebui sa dai dovada ca nu ai mintit si sa acum ca te iubesc cu adevarat haide sa fim un cuplu asa cum ai vrut tu.Da stiu ca poate am fost egoista sau ti-am gresit, poate te-am ranit dar eram si eu mai mica si na.Eu tin la tine dar nu vreau sa iti bati joc de mine, si daca vrei sa avem o relatie eu zic sa te comporti normal.Crezi ca daca te razbuni rezolvi ceva.Sti prea bine ca tu ai fost cel care a insistat sa fim impreuna, fi realist si vezi ca ti-am dat iubirea mea si tu ce faci, iti bati joc de mine.Ok facem sex, sau ce vrei tu dar nu vreau sa ma simt folosita. Vreau sa fu iubita, si daca vrei sa fim impreuna slucrurile trebuie sa se schimbe.Nu ma intereseaza ca tu nu vrei sa fi cu mine.Ori intrii cu imne intr-o relatie ori gata terminam.Te iubesc si ar trebui sa apreciezi asta. Legat de ce ziceai >Nu esti proasta dor ca ti la el prea mult, dar vezi tu ca asa sunt baietii, cand obtin ce vor se plictisesc.Nu mai accepta sa faci tot ce zice el, si daca vrea ceva lasa-l sa staruie, sa aiba ce cucerii cum ai fost odata.Trebuie sa fi atenta si sa te comporti cum trebuie.Intr-o relatie nu trebuie sa fi egoista si sa nu faci sex deloc pentru ca baiatu o sa te lase dar nici sa isi bata joc de tine.O relatie se bazeaza pe iubire si incredere iar cel mai important dintr-e toate e respectu sa stii de la mine.Cum iti spuneam mai sus, sexu oral nu e ceva aiurea dar depinde cum pui problema si despre ce relatie vb.categoric o fata iubita si apreciata nu se va plange de asta daca ii cere iubitu. Pana la urma relatia e facuta sa avem si contact sexual asa ca, capu sus.calmeaza-te si ai atitudine dar nu sa te certi ci sa vb normal si cu capu sus in fata lui ca sa ii dai de inteles ca tu vrei ceva de la viata si viitor. seara faina.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu te mai vrea ca inainte deoarece a vazut ca esti moarta dupa el si-i faci toate poftele.Baiatul isi face poftele, cu tine, atunci cand vrea el.

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai cum. Chiar te foloseste, nu mai are sentimente pentru tine. Nu ar fi trebuit sa faci nimic cu el, acum si stie ca esti disperata. renunta la relatia asta, nu te mai duce la el ca nu vei avea nimic bun.

| grab a răspuns:

Dragauta, in asemenea situatii e recomandat sa il faci sa spuna cinstit ce (mai) simte pentru tine. Nu e o rusina sa spuna ca te-a vrut doar pentru sex oral de 2 ori si acuma o vrea pe alta pentru anal de 3 ori samd. Important e sa aveti o discutie serioasa despre ce sentimente are sau mai are. E usor sa il descifrezi pe un baiat, are cateva aspecte care il tradeaza cand minte, de exemplu daca priveste in afara campului tau vizual sau se scarpina la nas sau trage mucii asa a sictir...
Nu pierde timpul cu el chiar daca te-ai indragostit, nu iti incepe viata sexuala cu un om alunecos.

| corhaz a răspuns:

Logic ca te foloseste niciodata nu te va iubii acum se razbuna.e strict problema ta daca vrei sa continui sa fii jucaria lui sau nu. el oricum nu te vai iubi niciodata

Răspuns utilizator avertizat
| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Sunt doua variante 1 el a vazut ca tu il foloseai oarecum si acuma vrea si el acelasi lcru de la tine sa te foloseasca ori satul de tot ce iai facut vrea sa se razbune parerea mea ar fi sa stai linistita e perioada sa nu te arunci in patul lui asa din prima daca continua cauttati un baiat care sa te merite

| ZMR97 a răspuns:

Cineva să-i dea o bere la băiatul ăla!

| 4everYO a răspuns:

Curva doar putin asa. inca nu in totalitate 99%. atata timp cat el nu te mai iubeste faci toate astea degeaba. si o sa devii o curva chiar daca vrei nu vrei daca o sa continuii asa

| Pprofesionistul a răspuns:

Stai cu el baga-l in seama

| Xander94 a răspuns:

Nimeni nu se schimba, asta e doar in filme sau romane. Cum ai spus si tu te simti folosita asa ca nu vad ce atata mare dragoste, in primul rand atractia fizica nu e love. Asa ii spui ce nu-ti convine, ce vrei ce nu vrei si ce asteptari ai. Iar mai departe faci cum crezi stii cum se spune you trick me once shame on you, you trick me twice shame on mewinking