| supermenka a întrebat:

TPU,va rog putina atentie si va rog mult cite mai multe sfaturi, deja nu mai pot gindi nimic.
Sunt indragostita de un baiat si se pare ca si el de mine, acuma seara i-am spus acest lucru. Totodata i-am spus si celei mai bune prietene.In octombrie eram indragostita de fratele baiatului acesta si era pe cale sa ne intalnim,iarasi ii spuneam totul celei mai bune prietene, adica tot aceeasi fata.Ea mereu cind aude ca eu ma indragostesc de cineva mereu si ea se indragosteste de acel baiat si mereu cauta sa se intlneasca cu el.In toamna sa intilnit ea cu acel baiat, acuma ea ii scrie sms fratelui sau.Azi am stat 4 ore impreuna cu acel baiat erau adica mai multi si era si prietena (asa zisa) si ea i-a cerut numarul dar el nu i l-a dat pentru ca stia ca oricum nu va avea ea nici o sansa.Va rog niste sfaturi cum sa procedez? simt ca nu mai am viata cind ma tradeaza de 2 ori cea mai buna prietena. deja nu mai am cui ma adresa.

14 răspunsuri:
| ankadella a răspuns:

Buna! In primul rand,nu iti este prietena daca ea are sange sa iti faca asa ceva. Fii sigura ca stie ca te raneste mai ales pentru ca tu ii spui tot ce simti si de cine esti indragostita. E dureros,te cred,si nu pot eu,o straina,sa-ti spui sa renunti la "PRIETENA TA" insa vad ca esti foarte,foarte trista de cand face aceste chestii aiurea. Eu zic sa vorbesti cu ea pentru ca fara comunicare apar "bariere" intre oameni. Vorbeste,intreab-o tot ce vrei sa aflii si tine minte... Cu un prieten poti vorbi orice,e ca si cum ai vorbi cu tine insuti. Nu ezita, fuguta, spune-i tot ce simti, ca te deranjeaza, te doare si sa inceteze! Pupici!

| supermenka explică (pentru ankadella):

Am vorbit cu ea deja, imi spune ca la ea e doar o aventura si ca nu stiu ce acolo.eu ii spun ca sentimentele nu sint aventuri si mai ales ca imi este prietena si nu trebuie sa procedeze asa dar ea isi cere scuze si mine iar incepe despre asta

| Anemona2020 a răspuns:

E o nemernica si in niciun caz nu e prietena adevarata daca face ce face.

| supermenka explică (pentru Anemona2020):

Asta i-am spus si eu si ea mi-a spus ca nu imi doreste raul

| Fantastic7 a răspuns:

Eu am citit ce ai scris tu acolo, dar, sincer, nu am inteles nimic. Parca e in alta limba.

| supermenka explică (pentru Fantastic7):

Asta pentru ca trebuie sa atragi atentia mai mult cititului dar nu aletelor lucruri cind citesti

| Fantastic7 a răspuns (pentru supermenka):

Asta pentru ca atunci cand scrii, ar trebui sa scrii in romana.
Si tu ar trebui "sa atragi atentia mai mult cititului" (unei carti de gramatica, ortografie).

| d33a15 a răspuns:

Aici se instaleaza invidia, vorbeste cu prietena ta, explica-i ca iti place de el si ai vrea sa ai o relatie cu el.nu se poate baga ea, asa cand vrea si cu cine vrea

| supermenka explică (pentru d33a15):

Ea traieste la oras iar eu la sat, baiatul e din sat si ea mereu cind vine imi ea vorba de cine ii place ei si eu numa ii spun pe cine iubesc ia imi spune ca si ea tot iubeste acea persoana si ca s-a schimbat totul.

| d33a15 a răspuns (pentru supermenka):

Fi mai indrazneata si vorbeste-i sa inteleaga,spune-i ca tu vrei sa-ti construiesi o relatie cu el, pentru ca intre asa zisa prietena a ta si acel baiat nu poate fi ceva serios din cauza distantei. Daca iti e prietena, te va intelege, daca nu, nu are rost sa mai vorbit.lupta pentru el.nu ceda in fata ei

| supermenka explică (pentru d33a15):

Nu voi ceda niciodata deja.sam vazut adevarata fata a ei.

| d33a15 a răspuns (pentru supermenka):

Ma bucur ca ai inteles :*

| Criinna123a a răspuns:

Bună scumpo! kiss Întradevăr, acea fată, nu se poate numi 'prietenă'. Este foarte bine că băiatul nu îi dă șanse, ceea ce înseamnă că n-ai de ce să te sperii. Tipa aceea cred că e doar geloasă pe faptul că ai șanse cu băieții, și ar vrea să te vadă în minoritate. kiss Nu uita că și mama ta, îți poate fi o foarte bună prietenă, sau niște verișoare! kiss Să nu fii supărată! Ea o să fie supărată mai târziu, că a pierdut o prietenă bună pentru niște băieți, care i-au dat cu flit. Pupici, și ai grijă de tine! :*

| supermenka explică (pentru Criinna123a):

Din pacate mama mea e plecata peste hotare in Cipru, eu traiesc la o matusa dar nu vreau sa ma sfatui cu ea pentru ca azi vb cu mine si mine psune la vecina, asta e un exemplu, iar verisoarele is mai mari ca mine cu 10 ani sau chiar mai mult.si mereu pling pentru ca nu are cine ma sfatui nu are cine ma sustine fratele are trebuirile lui si nu ma asculta niciodata cu asa intrebari.ea acum imi spune ca ii jale de mine si ca nu stiu ce acolo dar eu ii spun ca nu pot s ao inteleg cum procedeaza ea cu mine.si astept cu nerabdare sa intre el pe site si sa vb fara a stti nimeni nimic si sa-mi spuna ce are de spus..multumesc la toti de incurajare. acuma se vede ca si un strain imi poate fi un sprijin..multumesc tuturor
tongue