| Bretonela_6041 a întrebat:

Va voi spune povestea mea.De fel, sunt o tipa foarte schimbat-oare din punct de vedere emotional.Ma atasez greu de persoane, iar cand imi place un baiat, nu dureaza foarte mult.Cu toate acestea in vara am cunoscut un baiat - M.Am devenit amici, faceam parte in aceeasi gasca si ne vedeam aproape zilnic.Intr-o zi am plecat impreuna spre casa si chiar nu aveam nicio intentie, desi mi se parea simpatic.Cand sa ne despartim, m-a sarutat, iar in urmatoarele zile cauta sa imi vorbeasca mai mult, si cand ne intalneam, si pe messenger.Probabil ca am facut o mare greseala cand i-am spus in treacat ca imi cam place de el, pentru ca de atunci parca s-a distantat.Vara s-a terminat si el a plecat din orasul nostru, pentru ca este la facultate. A venit destul de rar acasa, pentru ca este preocupat cu scoala, dar de fiecare data ne-am distrat impreuna (si cu gasca, bineinteles) dar parca nimic mai mult.Intr-o zi, totusi m-a sarutat din nou si m-a lasat pe ganduri, deoarece a continuat sa se comporte destul de rece in perioada urmatoare.De curand, a fost ziua lui si i-am trimis un cadou prin curier la Bucuresti si mi-a multumit, cred ca i-a si placut.Am uitat sa mentionez ca ulterior prietenul lui cel mai bun, care este aici in oras cu mine s-a indragostit de mine, lucru care ma stanjeneste foarte tare cand sunt in prezenta amandurora.
Asadar, asta este povestea mea pe scurt.Nu stiu ce sa fac, am zis sa scriu aici, poate strang niste pareri, niste sfaturi.Ma gandesc ca am gresit pentru ca i-am aratat ca il plac si pentru ca continui sa o fac prin comportamentul, dar pur si simplu nu ma pot abtine.Va rog, daca aveti timp sa imi scrieti cate ceva.happy. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Jelly_7813 a răspuns:

Nu ai de ce sa te gandesti ca ai gresit de fapt unii ar admira curajul tau de a-ti dezvalui sentimentele in fata unui baiat
in fine
poate ca el este timid acum ca iai dezvaluit sentimentele sau poate ca ii este frica de o relatie serioasa
mai vb cu el si incearca sa afli asa
eu in locul tau la cat esti de curajoasa las intreba ce s-a intamplat de s-a distantat asa de taretongue
bafta!:*

Răspuns utilizator avertizat
| paupaulapaulina a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa vorbesti cu cineva si sa ii impartasesti toate gandurile tale happy

Bafta kiss

Daca nu vrei sa vorbesti cu prietenii tai sau famile ma ofer eu happy

My e-mail adress :p : paulaianos@yahoo.com

Fundita kiss

love struck love struck love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, n`ai gresit ca i`i-a spus. Daca te-a sarutat inseamna ca si el simtea ceva pentru tine. Dra, cumsa explic eu, cand a falt ce sentimente ai pentru el poate ca nu a mi-a fost asa de atras de tine. Exact cum te simtit tu stanjenita de prietenul lui care s`a indragostit de tine, asa se simte si el. E ceva perfect normal sa se mai intample si chestii din astea. Daca as fi in locul tau, as incerca sa vorbesc cu el, s avad ce s-a intamplat. L-as intreba dc raceala asta dupa acea clipa"fatala"? vezi ce iti raspunde. Putin curaj poate rezolva problema
Astept sa vad ce iti raspunde!:-s

| Kiddu08 a răspuns:

Pai daca el se comporta asaoh go on.inseamna ca ar vrea ceva de la tine. Te saruta si apoi te lasa balta si e rece.straight faceClar, vrea ceva.Nu stiu ce sa-ti zic. zii si tu ca il placi mult.sh daca ati putea sa aveti o relatie.sh sub nici o forma sa nu accepti sa te culci cu el daca iti propune asta! Nici eu nu prea am experienta. ti-am zis doar ce as face eu.Ai grija d tine>big grin