| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vad peste tot ca femeile astea frumoase in general sunt numai cu barbati bruneti si eu va intreb barbatii blonzi nu sunt frumosi sau care e faza? De ce toate astea frumoase is cu bruneti?

Răspuns Apreciat de Editori
| Katie1356 a răspuns:

Cred ca odata ce ai vazut 2-3 cazuri de genul, ti-a ramas in cap tiparul acesta si tocmai de asta iti sar in ochi doar cuplurile astea. De obicei se intampla ceva, cand te gandesti intens la un lucru/ iti place, tinzi sa il vezi mai mult pe acela, chit ca mai sunt si restul de optiuni pe langa, insa fara sa vrei atentia iti e captata de lucrul la care iti sta capul.
Fiecare om e frumos in felul lui, fiecare are genul lui atunci cand cauta o relatie, nu cred ca faptul ca esti blond/brunet te defineste ca individ.

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

N-ai cum să faci ca toate "femeile frumoase" să te placă. Asta cu nuanta părului este un stereotip. Fii sigur că atunci când acele "femei frumoase" şi-au ales bărbatul, nu l-au ales doar pentru că este brunet.
Ca o paranteză, din câte am observat, majoritatea femeilor sunt mai atrase de bărbatii cu nuanta părului mai închisă. Însă, există femei care optează pentru blonzi şi asta pentru că sunt mai rar întâlniti şi în viziunea lor sunt mai speciali fată de bruneti.
Nu are sens să abordezi problema într-un mod superficial cât timp caracterul primează.
Poate să fie el brunet, însă s-ar putea să nu aibă acel ceva care să mă atragă, spre exemplu.

| Adry05 a răspuns:

Iubitul meu e blond laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de gustul fiecarei fete blondele cu bruneții si roscatele sau șatenele cu blonzii.

| RAY a răspuns:

Eu vad ca sunt si cu barbati bogati

| Violleta2022 a răspuns:

Tu toate femeile frumaose prefera brunetii, doar ca aia brunetii au bani mai multi (daca ii bagam in clasa "bruneti" si pe tigani sau interlopii cu bani din proxenetism si inselatorii sau camatarii).
Eu una, am preferat intotdeauna blonzii.

Răspuns utilizator avertizat