| ZuZuLove18 a întrebat:

Buna TPU :* ! Deci,e vorba de prietena mea cea mai buna si despre asa-zisul ei prieten. straight face Ea e clasa a 8 a,este cuminte,are numai note mari si este foarte timida,retrasa. El nu e deloc asa,fumeaza,se drogheaza,in fine. Eu il cunosc de mult timp,pentru ca mai demult ieseam afara cu el si cu prietenii lui,ieseam cu gasca. Intr-o seara prietena mea plangea si era suparata din cauza unui baiat,eu ca sa o inveselesc i-am spus ca ii voi face cunostinta cu un baiat. I-am facut cunostinta cu acest baiat si ea s-a indragostit de el. I-am spus cum este el de fapt dar nu vrea deloc sa inteleaga,face numai ca ea. El mi-a spus in fata ca nu isi pierde timpul cu ea,dar ea nu intelege. Duminica a chemat-o la el acasa si ea vrea sa se duca. Ea nu este asa,data trecuta cand a chemat-o,a spus ca nu vrea si ca ei ii place in parc si el s-a suparat si nu a mai vb cu ea. Acuma a invitat-o la el acasa iar,si ea ca sa nu il supere a acceptat. Credeti ca e bine sa se duca? Ea zice ca e cuminte,dar il cunosc destul de bine pe el. I-am zis sa se intalneasca in parc dar nu intelege. Si inca ceva,cum sa o fac sa il uite odata? Vreau sa il uite odata,ce ar trebui sa ii zic? Cum sa fiu alaturi de ea? sad

Răspuns Câştigător
| ionut1134 a răspuns:

Este foarte periculos ea find cuminte ascultatoare etc va crede ca se duce sa se intalneasca ce el la el acasa(atata tot) dar ar putea sa o droghieze sa o violeze etc... eu spun sa no lasi spune-i sasi bage mintile in cap dar mai ales daca e prima iubire nu te va asculta absolut deloc si ia vazundul mai smechier crede cai va creia si ei o reputatie dar eu as spune sa nu se duca... s-ar putea intampla ceva rau

8 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Sentimentele nu pot disparea, cel mult sa fie oprimate.Va inceta sa tina la individul respectiv abia atunci cand o va rani pe plan sentimental...ce sa-i faci, fiinta umana.Nu vrea niciodata sa invete din greselile celorlalti.

| DNSK a răspuns:

Fetele cuminti iubesc baietii rai! am mai lasat comenturi la intrebari de astea! nu ai ce sa-i faci! ea nu vede, nu aude, el e cel mai bun, o sa se culce cu el k asa-i legea, apoi se vaita la tine si u la noi k "a facut sex nu stiu cand, ultima data i-a venit nu stiu cand, ar putea fi insarcinata?" eu zic din start k da! el a chemat-o cu un scop, nu sa se uite la familia flinstons impreauna. e rau cand fetele ca ea cad prada genului asta de baieti! explica-i cat poti u de mult k ce face ea nu e bine! nu se poate lua mereu dupa el daca nu se supara si nu mai vb cu ea! vor aparea problemele din cauza lui: chiul de la scoala, note mici, impresii, si o fii rau. ai mare grija de ea si nu o lasa! fara sa stie are nevoie de ajutorul tau!

| Herm a răspuns:

laughing Ok, deci in primul rand eu cred ca aceea prietena esti tu, dar in fine...
Deci eu zic sa o lasi sa faca ce vrea, insa sunt de acord cu tine, e periculos sa mearga la un baiat acasa happy Dar daca i se intampla ceva e vina ei happy

| AngiFmss a răspuns:

Peii thinking Incearca sa ii demonstrezi ca el nu e baiatu potrivit pentru ea. sau fa'o sa se ataseze de altcineva.

| nastydream10 a răspuns:

Degeaba ii spui tu ca nu e bine pana nu vede ea cum sta treaba nu ai ce sa ii faci deci las-o sa dea cu capul de pragul de sus si dupa o sa il vada si pe cel de jos laughing

| Ganduricolorate a răspuns:

Buna! Trebuie sa ii explici clar prietenei tale ca nu ar fi bine sa se duca la el acasa fiindca s'ar putea intampla lucruri urate.Incearca sa ii zici ca ai facut o greseala cand i l'ai prezentat pe acest baiat si ca nu e de ea. Spune.i ca merita mai mult, nu un baiat care se drogheaza si nu o pretuieste.Esti alaturi de ea fiindca ai incercat sa faci sa uite prezentandau.i alt baiat. Daca esti cea mai buna prietena a ei spune-i ca nu vrei sa i se intample ceva rau si ca ai regreta daca ar pati ceva.
Sau daca nu merge ii poti spune ca o prietena e mai importanta decat un baiat.Baieti gasesti la orice colt de strada da prieteni adevarati mai rar. Daca nu intelege de vorba buna pune prietenia in joc.Bafta!

| ZuZuLove18 explică (pentru Ganduricolorate):

Nu,nu sunt eu. Serios, chiar nu sunt eu! straight face Daca ai fi citit alte intrebari de-ale mele ai fi vazut ca eu deja am facut destule greseli si am invatat din ele. happy Chiar nu e vorba de mine aici. Oricum multumesc mult de raspuns!

| Gabrygabryella a răspuns:

Păi, părerea mea e că trebuie să fii alături de ea.chiar dacă o va durea şi în mod sigur te va durea şi pe tine să o vezi cum suferă, dar eu zic să o laşi să înveţe din propriile greşeli. Sper că te-am ajutat. Ceau şi baftă.kiss