| adriana_sw33ty_angy a întrebat:

vi-s-a intamplat vreodata sa va indragostiti de o persoana anume.Sa va simtiti in siguranta in preajma ei, sa va dea acea stare de siguranta...Sa va arate ca va ocroteste, sa simtiti o bucurie in suflet atunci cand o vedeti.Sa va dea lacrimile atunci cand va tine strans mana...Atunci cand va da un sfat sa va ajunga la inima...Sa va fie dor de ea chiar si atunci cand lipseste pentru cateva ore...sad sad Dar cu toate acestea sa nu trebuiasca ( nu sa nu merite) sa va indragostiti de ea...sa fie o iubire "interzisa"? Cum ati trecut peste toate acestea? Si in primult rand cum ati inteles ca o iubiti ( ca sunteti indragostiti de aceasta persoana) ci nu doar o estimati, o respectati, o admirati si tineti la ea doar prieteneste?
Ati iubit pe cineva pe care trebuia sa-l iubiti doar ca prieten? Caci nu exista nici o seansa sa fiti cu acea persoana?

Sper din suflet ca m-am exprimat corect si ca este destul de clara intrebarea mea! As aprecia ft mult daca mi-ati raspunde sincer!

Va multumesc!

12 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Foarte frumos te-ai exprimat, chiar m-ai impresionat pozitiv happy. Nu, mie personal nu mi s-a intimplat, asa ceva, eu nu stiu care e treaba la tine, dar poate incerci sa vb cu acea pers. sau in general nu exista sanse? Insa nu dispera, sa stii ca vei gasi acea persoana care v-a simti la fel, ba chiar mai mult ce ai simtit tu, ai sa vezi, va fi soare si la tine in ograda, vei zambi si tu din dragoste reciproca. Ai grija de tine, pa pa

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Daca aceasta persoana are o relatie frumoasa, cred ca trebuie sa nu te mai gandesti la el...Nu cred ca poti avea o noua relatie fericita pe destramarea alteia... ce vina are acea femeie din cuplu? Eu cred ca nu merita sa strici o prietenie cu doua persoane...pentru o relatie de care nu sti cat va dura sau daca va exista...Ca oameni avem posibilitatea de a discerne, de a alege...de a face ceva bun sau nu... Ce zici, daca strici relatia lui si a voastra nu va merge? asa nu vei sti niciodata...si asa trebuie sa ramana... un prieten! Nu te poti abtine...esti slaba...crezi ca-l iubesti prea mult? fugi de situatia de a face rau! dragostea cere sacrificii de multe ori... daca sti ca-i fericit cu partenera sa, lasa-l sa-si traiasca iubirea! Asa constiinta te va opri sa destrami o familie sau relatie pentru a fi tu fericita...sau poate nu!

| adriana_sw33ty_angy explică:

@bro sad daca as putea as vrea sa pot face ceva ca aceasta suferinta sa nu mai existe. dar nu pot face nimic din pacate sad... ai grija de tine si in special de INIMIOARA TA... daruieste-o unei persoane care intr-adevar o merita si o poate "ingriji" asa cum trebui...cu toata dragostea ei...

@imortal nu la acest fel de iubire "interzisa" ma refer...nu din pacate sad... am trecut de acei ani...de acele faze...sunt matura acum, ma refer la o "iubire" (daca o pot numi asa) interzisa in alt sens...gen are deja pe cineva .imi este cel (cea) mai bun(a) prieten(a), etc...: (

trist!

| troxanici a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui ce simti ca sa vezi el ce simte, poate si el simte la fel... nu ai de unde sa stii... Eu cred ca sentimentele de aceea exista pentru a le exprima... bafta

| imortal a răspuns:

Oricare stie ce e iubirea numai ca fiecare o traieste si o exprima in felul sau...si nu exista iubire imposibila...multi/multe zic iubire imosibila gen eu-s din ploiesti si iubesc pa Madona in "." ca mi se pare urata. dar nu am cum s-o iubesc pentru ca nu am stat nici mkr 1min cu ea sa o cunosc sau alte chestii... daca iubesti orice e posibilwinking nu vad ce te retine pe tine in a te indragosti de anumita persoana

| imortal a răspuns:

Harciogu are dreptate merita fundita...indiferent de ce raspuns primesti din partea lui vei sti daca continui sa mai ti la el sau nu...parerea mea e ca o sa treci peste aceasta iubire"interzisa" dar iti va lua ceva timp si sunt nu sigur ci foarte sigur de asta.asa se intampla de fiecare data ...succes in continuare daca esti din ploiesti te pot sustine eu tongue ...scuze pentru absenta semnelor de punctuatie sad...

| andytza a răspuns:

Hey. probabil ca nu la astfel de iubire `interzisa` te refereai dar da, cu mult timp in urma mi-a placut de cineva cu care eram foarte apropiata si ne povesteam totul, am crezut ca merita sa incerc dar dupa doar 2 zile, privindu-l din alt punct de vedere nu-mi placea nimic, comportamentul fiind altfel decat acela ca intre amici.Nu a mers(din fericire). Dupa foarte mult timp am reluat relatia de prietenie si acum glumim pe seama acelor zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehe... sad in lunga mea "cariera"... de mai multe ori... Doar ca fiind baiat, sentimentul de siguranta nu face parte din program, pe asta trebuie sa-l simta ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... Ma uraste acum, din toata inima lui, cand a aflat ca il plac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E suferinta pentru ca o pastrezi numai pentru tine fara ca persoana in cauza sa stie. Cere-i ajutorul acelei persoane.Vei depasi mai usor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. m-am ascuns in spatele unei prietenii frumoase, si mi-am reprimat sentimentele, cu toate ca nu ar fi trebuit. iar ea a facut la fel, pana nu a mai rezistat. dar am rezistat eu.acum probabil regretam amandoi dar... e tarziu.prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat sa ma indragostesc de colegul de banca, si mi s-a parut foarte ciudat pentru ca ne-am mai despartit o data si acum suntem iar impreuna iar sentimentele sunt foarte puternice, mereu mi-e dor de el.