| anonim_4396 a întrebat:

Cum reactionati atunci cand tineti la cineva si iubiti o persoana si ii vreti binele..si incercati sa o respectati si sa fiti atent cu ea si ea. va zice ca va iubeste si nu arata intotdeauna. e rece. si arata contrariul

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

La fel ca si mine..ma mint ca intr-o zi va fi bine!
Sunt intr-o relatie mai mult sau mai putin la fel ca tine,o relatie in care dau ceea ce am mai bun din mine,in care incerc sa arat in fiecare minut cat de mult cat de mult iubesc,sa o spun si sa primesc la schimb doar un si eu!
Sincer nu cred ca prea ai ce face,eu mi-am discutat de n ori tema,bine bine,ok ok,incerc sa ma schimb dar o face pana imi trece supararea de frica de-a nu ma pierde,atat!
Te inteleg perfect si stiu cum doare,dar sincer iti vorbesc,satula de aceasta situatie aceste persoane nu cred ca se vor trezi niciodata la realitate! situatia mea poate e putin mai diferita decat a ta,pentru ca noi deja locuim impreuna si la anul avem planuri de nunta!
Am ajuns chiar sa ma gandesc daca vreau sa traiesc asa toata viata si sincer nici nu stiu daca vreau ca el sa-mi fie alaturi,de fapt felul asta tampit al lui pentru ca pe el il vreau mereu langa mine.
Nu ai ce face,decat sa te minti in fiecare zi ca se va schimba situatia, iar cu trecerea timpului iti vei da seama ca acea zi este suficient de departe, poate chiar inalcanzable! gandeste-te bine si daca nu iti place aceasta situatie vorbeste cu el, daca nu vezi schimbari majore dupa aceasta discutie pune punct.nu lasa lucrurile sa se ajunga asa departe cum am facut-o pentru ca vei regreta! nu inseamna ca nu te iubeste, doar ca o face in felul lui, intr-un fel absurd ca sa spun asa!
O seara placuta iti doresc!

6 răspunsuri:
| Lexy ♥ a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun poate doar ca am intalnit o astfel de persoana,"rece" si introvertita dar cu timpul am invatat cum sa ma comport cu el i-am castigat increderea si cu rabdare, poate cu vointa si partea lui am reusit sa il schimb si sa nu mai fie asa iar astazi este alta persoana mult mai blanda,"calda" si comunicativa.Sunt fel si fel de persoane dar daca stii cum sa te comporti cu ele eu zic ca le poti schimba oarecum.Asa am patit si eu cu prietenul meu dupa cum ti-am spus mai sus si la fel spuneam si eu gata nu mai stau cu el m-am despartit de el si tot el m-a cautat aproape plans si nu stia ce sa mai spuna atunci a rabufnit si mi-a spus tot ca ma iubeste...e si daca am vazut ca nu este asa cum am crezut si ca poate fi si altfel am inceput sa ma port altfel cu el si aproape ca mi-a spus ca nu imi spunea ca ma iubeste pentru ca el credea ca o sa ma piarda daca este prea dragastos si multe alte lucruri. Oricum acum este ok si nu de cateva zile ci de ani de zile.Numai bine.

| marinaa9 a răspuns:

Normal ca nu-ti pica bine, pentru ca oferi dar vrei si sa primesti, in cazul in care iti spune ca te iubeste tu te intrebi de ce nu arata, unii sunt mai timizi, asteapta sa faci tu primul pas..etc,sau poate o zice doar pentru ca spui tu ca o iubesti, poate nu spune chiar ceea ce simte, si iti spune ca si ea te iubeste doar ca sa nu te simti jignit'

| maria999 a răspuns:

Poate ca asa este firea acelei persoane sau poate ca nu simte acelasi lucru pe care il simti si tu.Cred ca cel mai bine este sa vorbesti deschis cu acea persoana despre ce te deranjeaza.

| schmoll a răspuns:

Ceau,totul tine de starea de spirit a persoanei,daca este vorba de iubita,o discutie amicala nu strica,sa-i spui fara ocolisuri,ca ajungi sa iti faci tu rauhappy,iubeste-o in continuare,sunt sigur ca si ea face la fel, femeia inca ramane un mister, trebuie sa te supui, dar spune-i nu tine in tine, ai si tu o viata d traithappy

| Lance a răspuns:

Eu am invatat ca daca vrei sa primesti mult, trebuie sa depui enorm de mult(atentie, efort, iubire). Cam asa s-ar rosti, asa e dinamica, mai inegala, si s-a adeverit.

Apoi, conteaza si starea de spirit. Nu te lasa descurajat sau influentat/schimbat in vreun fel. Fii atent in continuare, glumet si degajat. Mai tachineaza din cand in cand(in mod amuzant si degajat) pentru o reactie, fara sa coplesesti cu prea multa atentie - chestia asta mai strica, cateodata.

Loialitatea si afectiunea e ok cand sunt comunicate cel mai mult in mod indirect, astfel nu-si pierd potenta cuvintele pe sleau. Si tachinarea, distractia mentine sanateata oricarei relatii.

Am deviat, dar sunt niste chestii la care trebuie sa te gandesti. Baftawinking

| IonelaUrsu1 a răspuns:

Treci mai departe si iti cauti alta