| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare ciudat ca fata sa inceapa o conversatie cu un baiat? Imi place mult de un baiat iar el nu se baga in seama cu mine. Cand ma vede imi face cu ochiul si imi zambeste dar pe facebook...nimic. L-am bagat deja de 2 ori in seama ( si tin sa mentionez ca a fost primul baiat pe care l-am bagat eu in seama) iar el nimic... Sa mai astept sau sa il bag tot eu in seama?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stiu cum am fost eu si mi-e ciuda pe mine, n-are habar baiatu' ca are atata farmec incat o fata sa fie atrasa de el. Poate si sa-i pui asta in fata ca si asa numa' cu greu pricepe. Daca ii cum am fost eu, atunci iti trebuie un pic (mai mult) de rabdare si intelegere. Si niste indicatoare mari cat un avion. laughing

| Aasdfghj a răspuns:

Nu, nu mi se pare ciudat dar ai grija sa nu dai impresia ca esti innebunita dupa el. Cred ca ar fi bine sa mai astepti putin, poate o sa te bage el in seama.

| EnvyU a răspuns:

laughing Mi se pare ciudat ca o fata sa piarda o persoana de care ii place doar pentru ca ii e rusine sau i se pare ciudat sa intre in vorba cu el. Nu era vorba ca fetele vor sa fie egalitate intre sexe? atunci de ce mai exista moda asta invechita ca baiatul sa faca primul pas? Daca vrei ceva nu il iei? Sau cel putin macar sa incerci. De ce nu te duci la el cand iti mai face cu ochiu si ii spui "buna, de ce imi tot faci cu ochiul? sau ti-a intrat ceva in ochi de fiecare data cand ma vezi?" si zambesti usor, daca te place o sa continue el, daca nici atunci nu are curajul sa faca ceva atunci ori nu te place ori e prea timid si atunci nu se merita.

| OnlyMe177 a răspuns (pentru EnvyU):

Da...stiu, dar nu vreau sa par disperata sad Dupa cum s-a mai zis, cand un baiat stie ca fata il place isi pierde interesul, sau daca contiuna sa vorbeasca va face doar ca sa isi bata joc de ea. + s-a mutat in alt oras...nici macar nu mai pot sa il vad

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu este interesat de tine din moment ce tu i-ai dat de inteles ca-l placi.Ar fi indicat sa astepti un pic si doar daca tot nu va da semne sa incerci sa-l "atentionezi" prin a-i atrage atentia asupra ta in mod verbal sau chiar si fizic printr-o invitatie directa la o plimbare in doi. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Buna! Nu mi se pare ciudat. Daca nu, atunci ramai singura! happy E mai ametit el.

| AtomiX a răspuns:

Mor pe fetele care tin seama la chestia asta, sau o baga pe aia cu :tu esti baiat, tu trebuie sa ma bagi pe mine in seama. cine a zis asta?! important nu e cine pe cine baga in seama, important e sa vorbiti. Acum nah, nici tu sa nu il bagi in seama chiar de absolut fiecare data, ca pe urma se obisnuieste si o sa asteapta mereu ca tu sa faci asta. Poti sa vb cu el sa ii explici care este parerea ta legata de aspectul asta si vezi ce parere are si el big grin

| Sportfreak a răspuns:

Nu este ciudat, dar isi va da seama ca il placi. Daca iti face cu ochiul inseamna ca se joaca cu tine. si eu fac asta uneori. Dar daca nu te baga in seama inseamna ca nu te place. Sorry...

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, eu zic mai bine sa fi moderata, adica baietilor nu le place sa fie cuceriti ci le place sa cucereasca, deci daca o sa vada ca ai face orice doar ca sa fii cu el atunci nu o sa prea arate interes, incearca sa il abordezi dar pe ocolite big grin

| OnlyMe177 a răspuns (pentru NINAAAAAAA):

Cum sa il abordez pe ocolite? sad ce sa ii zic? Ca daca il bag iar in seama o sa zica ca sunt disperata...

| OnlyMe177 a răspuns:

Multumesc mult pentru raspunsuri, o sa mai astept putin. Oricum am gresit ca i-am aratat ca il plac, dar asta este.