| Liiips11 a întrebat:

Bună, vin cu următoarea întrebare: poți să rămâi însărcinată dacă fata este virgină, și penisul a intrat doar puțin în vagin, nu a fost rupt himenul, și nici nu a ejaculat băiatul, fata e in a 2-a zi de menstruatie, a fost o încercare de dezvirginare într-un fel oarecare.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Clar da

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate ramane insarcinata in scenariul descris de tine, cu conditia ca fata sa fie in perioada fertila iar baiatul sa aiba sperma ramasa pe teava, de la o ejacularea sau masturbare anterioara.

Folositi PREZERVATIVUL la absolut toate partidele sexuale, ca nu musca, mananca, strange sau omoara pe nimeni, dimpotriva, ofera portectie totala si lipsa de stres.

| mihai69 a răspuns:

Virgină sigur nu mai e, chiar și nedeflorată.
Gravidă... 99.9% nu e.

| dullcat a răspuns:

Buna.Se poate daca pe penis exista lichid preejaculator care continea spermatozoizi.
https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

Himenul este deja perforat la majoritatea fetelor! Nu este un sigiliu ca la unboxing, altfel nu ar avea pe unde iesi scurgerile vaginale.

| dullcat a răspuns:

Cele mai comune tipuri sunt himenul annular si cel crescentic(se observa ca toate sunt perforate, in afara de unul singur- iti dai seama cand ai asa ceva cand scurgerile menstruale nu apar si te trezesti cu alte probleme) :

https://as1.ftcdn.net/......zf8JiD.jpg

https://gyneco.md/tipuri-de-himen/

Din pacate s-a tot propagat informatia in mod eronat atatia ani, ca vai, se rupe himenul.Acesta este doar o membrana elastica care se extinde exact ca un elastic de par.

| ywar a răspuns:

Eu o rupeam! Dadeam in ea ca la mondiale! Zbura himenul pe geam happy

| Bobbi1234 a răspuns:

Sigur nu!?

| mihaicalau030512 a răspuns:

Bună, nu nu poți, mai ales daca nu ai ejaculat...
Apropo nu sa dezviriginat daca himenul nu s-a rupt.