| Ana0Maria a întrebat:

Voi ce metode de contraceptie folositi? (si cat de sigura este, estedezvoltati raspunsul)

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Anticoncepționale
Între 99%-99, 99% Randament, dacă sunt administrate cum trebuie și nu interacționează anumite alimente cu ele și aici mă refer la alte medicamente și alcool.
Prezervativ 100% - Atâta timp cât îl folosești cu cap, și nu dai ca boul în femeie cu el + un lubrifiant extra pentru o lubrifiere și o alunecare ușoară care înseamnă o reducere enormă de frecare pentru prezervativ.

| Azµre a răspuns:

PS: Restul metodelor sunt frecție la picior de lemn, și enumăr:
-Spermicidele între 10%-30% șanse de a rămâne gravidă în funcție de cum este utilizat, tipul și așa mai departe.
-Metoda calendarului, ceea ce înseamnă o monitorizare a ciclului pe cel puțin 6 luni de zile + temperatura bazală, cu toate acestea are un randament doar de 70%-80%, întotdeauna există riscul unei sarcini.

Așa că cele mai bune sunt Prezervativul și Anticoncepționalele.

| Ana0Maria explică (pentru Azµre):

Ok, da. Voiam ceva sigur, din experientele voastre. Nu spun ca nu este adevarat, dimpotriva, dar acelasi lucru gasesc pe internet.Cred ca intelegi ce spun. Voiam sa vad cum faceti voi si cum va protejati (posibila sarcina/ boli)

| Azµre a răspuns (pentru Ana0Maria):

Nu am răspuns în legătură cu BTS pentru că am o parteneră stabilă de 4 ani de zile, trăim în aceeași casă... Acum nu trebuie să luați model ceea ce am făcut eu, la început normal că foloseam prezervativ până am aflat amândoi despre amândoi dacă suntem sau nu curați din pct bts-urilor.

| Azµre a răspuns:

PSS: Mai e una dar nu cred că te interesează și anume datează din antichitate, sexul anal, practicat corespunzător, fără a se prelinge spermă din anus în vagin, iarăși are cel mai mare randament de protecție.

| Azµre a răspuns:

PSSS: Întrebarea era ce folosim noi. Păi să-ți răspund:
Anticoncepționale

| alecsao a răspuns:

prezervativul daca nu ai partener stabil! iar daca ai si esti sigura poti folosii anticonceptionalele (ar fi indicat sa te duci la ginecolog sa iti recomande cele mai potrivite pentru tine) trebuie sa le iei la aceeasi ora, deci trebuie sa te gandesti bine daca reusesti sa te tii de ele