| Raulinio a întrebat:

Buna,voi cum treceti mai usor peste o despartire? (fara caterinca)

13 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Îmi impun să trec peste. Dacă era iubire adevărată, nu pleca.Şi îmi trăiesc viaţa normal, ca şi cum nu s-ar fi întâmplat nimic.O perioadă te consumi şi doare ca naiba, dar apoi trece.Şi realizezi că a fost mai bine aşa.

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei afectati daca relatia a fost mai serioasa.

| OnuOnulică a răspuns:

De obicei fac lucruri care ma fac sa ma simt bine.

| neutrino a răspuns:

Cu durere, cu lacrimi, asa cum face toata lumea.

| LoveSleep a răspuns:

Noroc c-ai specificat că fără caterincă.
Nicicum. Nimeni nu trece ușor peste o despărțire. (mă refer la cei care chiar simt ceva).
Timpul le rezolvă pe toate.

| positivity a răspuns:

De obicei, pentru a trece mai ușor peste o despărțire, trebuie să îți menții mintea ocupată. Orice activitate este folositoare.
Poți citi, poți urmări seriale/ filme, poți face orice îți dorești.

| Croampa a răspuns:

Ce poti face? S-a imtamplat s-a intamplat!
Poti sa stai cat mai mult cu prietenii, sa cauti alte fete ( sa uiti de anterioara) si sa face chestii care iti plac tie( exemplu: football)!
Sper ca te-am ajutat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea ar spune " nu te mai gandi la ea-el". e o prostie. eu zic, gandeste-te pana nu te mai afecteaza asa de mult gandul la ea-el. la mine a mers

| DataSoft a răspuns:

Spre exemplu socializezi mai mult..iesi in orasi cu prieteni..cunoasti alte fete ca sa uiti de fosta, etc etc...

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Merg la sala si ma antrenez cu o ora sau doua mai mult decat de obicei, si imi trece in 3-4 zile!

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Ies cu prieteni incerc sa uit acea persoana fac tot posibilul sa cunosc persoane noi P.S putina marijuana n-a facut rau nimanui laughing

| ღcamyღ a răspuns:

Pai... in primul rand eu ascult muzica care imi place si ma face sa ma relaxez sau sa ma descarc emotional, apoi incep sa evit acea persoana 1, 2 sau chiar 3 pana cand sunt sigura ca nu mai simt nimic pentru el...

| Brotacel12 a răspuns:

Gaseste-ti o ocupatie, nu te mai gandi la fosta, poate te ajuta sa iti faci o alta iubita ( poate te indragosteti de ea )