| anonim_4396 a întrebat:

Cum treceti peste o despartire? anume ce faceti?

Răspuns Câştigător
| Alecsyyya a răspuns:

Pare greu sa treci peste o despartire, dar stai linistita, o sa reusesti. Nu trebuie sa te intristezi, sa asculti cine stie ce muzica trista, sa stai retrasa sau cine stie, sa mai si plangi! Fii inca vesela! Nu s-a intamplat nimic grav, e doar o despartire, nu trebuie sa suferi, deoarece nu castigi nimic din asta. Iti recomand sa iesi in oras cu fetele, mai uiti de fostul, mai razi putin, mai o barfa, mai alta happy. Asculta muzica, distreaza-te, faci ce faceai inainte ca si cum nimic nu s-a intamplat. Trebuie sa te gandesti ca daca esti trista nu rezolvi chiar nimic. Doar nu vrei sa treaca asa viata, nu? Esti tanara, distreaza-te! Te pup si sper ca o sa imi urmezi cateva sfaturi. :*

8 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Nu este indicat sa te uiti la film triste clar pentru ca iti aduci aminte de multe momente si nu este cazul pentru ca aici e vorba de o despartire, iesi cu prietenii, fa lucruri nebunesti care iti trec prin minte, incearca sa te destinzi, asculta muzica, danseaza

| grab a răspuns:

Daca esti baiat, te duci repede sa dai o m**e. Stiu ca sunt urat, dar e ca si cum ai razbuna specia, si mai uiti un pic. Apoi cauti alta noua, neaparat mai buna ca aia dinainte!

Daca esti fata, si cred ca esti, du-te in primul aventura parc si fa toate nivelurile de catarare pana cazi lata de oboseala! Atentie la tiroliana!
Apoi declari pe FB ca esti libera dupa o deceptie, bei un shot de tequila si incepi sa ii pui pe categorii pana iti place unul.
Stima!

| BLeur a răspuns:

Uşor. Ieşi pe afară cu prietenii, TE DISTREZI în principal. Faci lucruri care să nu-ţi mai amintească de fostul/fosta, te bagi la un film, te mai joci ceva, mai stai pe facebook etc. Nu este un capăt de lume că te-ai despărţit de cineva. Unele relaţii ţin foarte mult, altele deloc apar şi dispar.

| JeffRider93 a răspuns:

E greu sa treci peste o despartire,mai ales daca iubeai mult persoana respectiva.Pur si simplu, incerci sa gasesti pe altul/alta, va cuplati si il faceti pe fostul/pe fosta gelos (geloasa). Astfel, cu actualul esti fericit(a), si uiti de despartire.

| NoNameexd a răspuns:

Dacă poți fi fericită înainte ca acel cineva să intre în viața ta,atunci poți fi fericită și după ce el pleacă! Dacă l iubești cu adevărat,eu zic să lupți pentru el indiferent de șansele care le ai, dar dacă vrei să-l uiți, caut-ți mereu de făcut ceva, inclusiv să vorbeși cu alți băieți care îi placi, o să te simți mai bine happy Multă baftă!

| Nebunatyca69 a răspuns:

Trec peste.

| MtfkRebekah a răspuns:

Sincer e greu. Dar eu m-am gandit la clipele cele mai bune. M-am uitat la un film foarte bun "The Notbook" (si ti-l recomand) la are amplans de mi-am descarcat toate sentimentele. La 3 zile in care m-am mai regasit am fost cu tupeu la el si i-am spus ca as vrea sa ramanem amici, atunci pe moment ne-am impacat, dar merita sa procedezi si tu asa. cine stie. ori iti vei face un nou prieten ori va reinpacati. happySper ca te-am ajutat. Ciuss. happy

| Evyee a răspuns:

Uhh...ce complicat credeti ca e...de obicei mananci inghetata si te uiti la televizor zile intregi..sau.te cuplezi cu alt cineva.lol o.o?!