| Elyxx a întrebat:

Voi, grupul TPU, mereu m'ati ajutat cand am avut o problema(in general intrebaile mele au fost de acest gen, dragostea)iar acum scriu in speranta ca voi primi alte sfaturi sa ma ajute in situatia astasad

Baiatul pe care il plac este de la mine din oras, el are 16 ani eu 13. Am facut cea mai mare greseala pe care o puteam face vreodata, i'am ascuns ca il iubesc pana cand a aflat de la altcineva.mereu mi-a spus ca am gresit, ca daca ii ziceam aveam sanse mari dar acum...aseara am vb mult cu el.Subiectul fiind dragostea, mai exact ce simt eu pentru el.La un moment dat el mi-a zis ca nu vrea sa ma faca sa sufar, dar am gresit mult ca nu i'am zis in fata ca il plac, ca a trebuit sa afle de la altcineva. mi-a zis ca ar fi fost cu totul alta situatie daca ar fi aflat de la mine. mi-a spus ca a trecut si el prin asta(ascunsul sentimentelor) si unica solutie a fost renuntarea la sentimentele pe care le avea. mi-a zis sa ma reprofilez, sa incerc sa il uit. I'am zis ca nu pot, ca tin prea mult la el... el mi-a zis ca trebuie sa fac asta si ca timpul va rezolvasadacum imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii ca nu i'am ziscryingcryingcrying vreau sa il uit dar nu pot.

plss sfaturi ce sa fac? e si prima dragostesadcrying (am mai placut multi baieti dar cu el, a fost mai diferitsad)

Astept cat mai multe sfaturisad!

(si nu vreau ceva de genul"eee esti prea mica sa simti asta, sa iubestichatterbox)

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sincer ce spune el sunt poveşti. Întradevăr că era mai bine dacă afla de la tine dar acum asta e. Dacă el te plăcea acum tu erai cu el dar răspunsul e simplu nu te place. Nu eaia e singura soluţie care a spus-o el. Dacă te place eraţi împreună, dacă nu te place îţi spune poveşti. Baftă!

| Hmmmm a răspuns:

Este cat se poate d clar ca el nu vrea nimic d la tine.nu cred ca mai are rost sa insisti p tema asta sau sa il sufoci cu asta.asa nu vei reusi decat sa il indepartezi d tine si tu vei suferi mai mult daca nu te rupi cumva d el.nu uita niciodata ca dragostea cu sila nu se poate!
mereu am zis ca e mai bine sa zici ce simti fara sa iti pese d reactia celui caruia ii zici tohmai din acest motiv.ai stat si ai pastrat tacerea crezand ca e mai bine asa, dar acum sunt sigura ca iti pare rau.decat sa te lupti pentru el si sa incerci sa fi cu el prin toate mijloacele ai decis sa taci si sa astepti sa vezi daca cumva vine el la tine. daca i-ai fi zis si ai fi incercat sa fi cu el acum macar ai fi fost linistita ca, tu, ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa ii castigi dragostea.acum stai si iti pare rau ca nu ai facut ce trebuia sa faci atunci.nu vreau sa te cert, vreau doar sa iti dai seama ca exista si parti bune in toata povestea asta. daca nu altceva, macar inveti ca in mom in care simt ceva si vrei ceva trebuie sa dai d inteles, sa zici, sa lupti pentru acel ceva, nu sa te retragi.
acum tot ce pot sa te sfatuiesc e sa incerci sa te rupi d el.sa incerci sa il vezi cat mai rar.doar asa il ve putea uita. daca il vezi zilnic va fi f greu si pentru tine si pentru el.incearca sa trec peste. timpul oricum le va rezolva p toate.stiu ca asta zic toti, dar chiar este adevarat.cu timpul va aparea alt baiat care te va ajuta sa il uiti p fostul. ochiii care nu se vad in timp se uita.sentimentele se sting in timp, se pierd.

| Dan a răspuns:

Draga, mai sunt si alti baieti care umbla dupa tine, tu mai trebuie sa cauti pana iti gasesti baiatul (iubitul) potrivit.Noroc!

| AndreeaLupan a răspuns:

Buna...pai uite. din cauza ca nu e-ai zis in fata ce simti pentru el asta nu e o mare cine stie ce prostie, ca tocmai din cauza asta el nu doreste sa aveti ceva relatie.Ca la inceput poate ai gresit ca nu e-ai zis, dar stii, ca daca el simtea intr-adevar ceva pentru tine poate se maii gindea putin la ceva mai bun, dar...nu simte nimic, sincer. Uite, stiu cum e prima dragoste, ca nu il poti uita, una alta, asa a fost si la mine cu prima dragoste, ca nu puteam uita baiatul, dar in viata mai sunt multi baiati, asta de abia e inceputul, la inceput nu il vei putea uita, dar cu timpul totul se rezolva.
Daca doresti sa vorbim ceva mia detailat ma gasesti pe yahoo messenger nnastik tongue
Bafta. sper ca te-am ajutat.

| gabitzu25_3443 a răspuns:

Daca vroia sa fie cu u o facea si gata, deci nu merita.,, o sa treaca sentimentele pentru el, iesi cu prietenii tai distreazate si o sa il uiti

| belutzaa a răspuns:

Daca chiar ar fi fost asa cum sustine el, mai exact ca ar fi fost alta situatie si ca ai fii avut sanse mari, puteai avea si acum, ca nu ai facut crima ascunzandu-ti sentimentele. Daca te placea asa cum esti tu, nu il interesa lucrul asta. Nu fii fraierawinking. Acorda-i indiferenta, ca asa te ia drept de fraiera. Succes.