| natural a întrebat:

Voi sunteti PRO sau CONTRA epilarii inghinale?

P.S:daca raspundeti lasati varsta si genul(sa stiu ce si cum gandesc altii...ma ajuta mult.) va multumesc! happy

23 răspunsuri:
| denylov3 a răspuns:

Eu sunt PRO ...am 15 ani si sunt fata

| unknownn a răspuns:

Pro in ***. Nu vreau sa am senzatia ca intru intr-o padure ecuatoriala. Numai asiaticele nu se epileaza.

| Vix999 a răspuns:

Nu stiu ce legatura au varsta si genul in treaba asta. Parul pubian nu e igienic. Ca fata trebuie sa te epilezi iar ca barbat macar sa il tunzi cat mai scurt.Parul ala retine tot felul de mirosuri si bacterii, asa ca jos cu el.

| chazz a răspuns:

PRO la fete, deoarece cand va dezbracam nu avem chef sa vedem padurea amazonului.
la baietii nu prea conteaza tongue
Numai bine!

| Msadjsafsdgfdsfdss a răspuns (pentru chazz):

Stingi lumina si nu mai vezi padurea amazonului, asa cum ii spui tu rolling on the floor

| hotdesire a răspuns:

Iubita, epilarea inghinala este necesara din motive de igiena. Nu conteaza ce parere are persoana Y fata/baiat sau ca are 14, 16 sau 50 de ani.
Te razi jos total pentru ca asa e IGIENIC.
Iar cand faci sex e chiar scarbos sa nu fie clean zona.

| danielcoman32 a răspuns:

Sunt pro de ani buni, am 29 ani,baiat,e foarte sanatos sa fii epilat, ingrijit, nu pute cand transpiri, si arata foarte sexy, si la baieti si la fete!

| DOARoVIATA a răspuns:

eu sunt... deci fi antena aki ce naiba draga mami stai cu padurea intre picioare vezi sa nu rasara si ceva peacolo ca unde este vegetatie este si fauna straight face
ce naiba cum sa nu te epilezi... adica nu stiu daca tu te consideri mai tarzan jain stai asa in caz contral baga bicu la pasarica sal

| MadyHas a răspuns:

Sunt PRO deoarece nu te epilezi pentru altii ce pentru igiena ta.Am 18 ani

| natural explică (pentru MadyHas):

Chiar crezi ca pentru igiena? oare nu poti fi curat si fara sa te epilezi acolo? nu stiu zic si eu tongue eu tot de varsta ta sunt ...si cred ca epilatul asta e mai mult pentru celalalt partener ...asa cred eu.tu nu crezi?happy

| MadyHas a răspuns (pentru natural):

Daca nu e pentru igiena at pentru ce poate fi? Daca nu ai prieten ce faci? Nu te mai epilezi pana nu'ti gasesti pr? Ai 18ani da vad ca nu gandesti ca si o fata de 18 ani

| natural explică (pentru MadyHas):

Gandesc normal... vroiam cateva isei doar atat...ok m-am lamurit cu epilatul asta tongue dar nimeni nu ma poate contrazice ca daca nu esti epilata nu poti fi curata happy asta e

| MadyHas a răspuns (pentru natural):

E pentru igina.vara cand e cald, mergi la strand si iti iese padurea din slip cum e? Dacac parintii tai nu te lasa la 18 ani sa te epilezi in zona intima, at nu stiu ce sa zic.Te cauta acolo sa vada daca mai ai padure sau nu? Hai sa fim seriosi suntem in sex XXI anul 2013

| dött a răspuns:

Epilare inghinala la mine sau la celalalt? Pot spune ca mi-e indiferent, fac chestia asta de putine ori. In cazul partenerului la fel, nu acord atata importanta. Pentru mine igiena inseamna sapun / gel de dus folosit de cat mai multe ori. Daca esti ras nu inseamna ca esti si curat. Am 23 de ani si sunt baiat happy

| AGOR a răspuns:

PRO! ie o solutie igienica.Si n-am idee ce are varsta si genu cu treaba asta.

| natural explică (pentru AGOR):

Pai vroiam sa stiu...ce parere au fetele, baietii.ce varsta au ca sa am si eu o idee mai generala..am pus intrebarea asta ca multi zic ca e pacat si ca omul ar trebui sa fie asa cum a fost lasat tongue acum depinde de fiecare in parte cum gandeste acest lucru happy mersi oricum

| AGOR a răspuns (pentru natural):

Nuti dai seama dupa nume.Si din moment ce raspund la categoria asta cred ca ie evident ca am peste 15 ani.

| Vix999 a răspuns (pentru natural):

Ete e pacat pe naiba! Daca am merge pe principiul asta nu ne-am mai tunde niciodata, nu ne-am pensa, nu ne-am mai spala, nu ne-am mai imbraca ...ca doar asa ne e natura, nu?

| natural explică (pentru Vix999):

Da asa e happy sunt de acord cu tine dar vroiam sa vad cum gandesc si ceilalti cam de seama mea de asta am pus intrebarea asta...deoarece parintii nu vad cu ochi buni chestia asta...cel putin ai mei tongue

| hotdesire a răspuns (pentru natural):

Suntem in 2013. HELLOOO!
Rade-te fata jos si nu le spune la parinti si gata. E pentru igiena ta in primul rand.

| Vix999 a răspuns (pentru natural):

Poate daca esti fata si esti mica, se gandesc ca poate ai un motiv sexual pentru care vrei sa te epilezi inghinal. De aici balivernele cu...e pacat. Ca nu iti pot spune direct asta.
Daca nu e asta, lasa-i in pace si mergi si da parul jos.

| nbanike14 a răspuns:

Stinge lumina, aprinde pasiunea inimii mele, inimii mele!laughing Lasa stai asa neepilat(a) ca si asa sunt sigur ca nu te vede nimeni gol/goala!

| adinutzapupik a răspuns:

Sunt pro, de fapt nu cred ca ar fi cineva impotriva...mi se pare de bun gust sa te epilezi de tot acolo...plus ca te simti si tu mai binehappy sunt fata si am 17 ani:*